środa, 19 luty 2020 18:11

Ponad 174 tys. zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu

Sokołowscy
Ponad 174 tys. zł dla ZSOiZ w Ciechanowcu Photo by Dan Novac on Unsplash

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu w ramach konkursu POWER „Ponadnarodowa mobilność uczniów” otrzymał 174 756,00 PLN na realizację swojego projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu kluczem do podniesienia kompetencji językowych i kluczowych”. W ramach projektu 20 uczniów i 4 opiekunów szkoły wyjedzie bezpłatnie na pozaformalną edukację na dwa tygodnie do Włoch.

ZSOiZ w Ciechanowcu: Celem projektu jest zaspokojenie potrzeb uczniów w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych, takich jak przedsiębiorczość, komunikacja, praca w zespole. Ponadto podniesienie kompetencji językowych oraz ułatwienie naszej młodzieży funkcjonowania na rynku pracy (elementy doradztwa zawodowego), ale również aktywizacja młodzieży poprzez zaangażowanie ich w praktyczną realizację projektu. Obok edukacji pozaformalnej młodzież będzie miała zapewniony bogaty program kulturowo – lokalny, który umożliwi zwiedzenie m. in. Wenecji, Mediolanu, Padwy.

Projekt otrzymał aż 101 na 105 możliwych do uzyskania punktów i znalazł się na 8 pozycji w ogólnopolskim w rankingu. Cieszymy się tym bardziej, że jest to jedyny projekt z powiatu wysokomazowieckiego, który otrzyma w tym konkursie dofinansowanie. Pomysłodawcą i twórcą projektu jest dyrektor szkoły Łukasz Godlewski, który od kilku lat z powodzeniem aplikuje o środki zewnętrzne dla naszej szkoły i młodzieży.