piątek, 12 czerwiec 2020 21:34

Ciechanowiec. Otwarcie wystawy „Nasze spotkanie z Papieżem” [foto]

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia” wystawą „Nasze spotkanie z Papieżem” zainaugurowało projekt „Ciechanowiec dla Jana Pawła II”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia”: 10 czerwca jest datą szczególną dla mieszkańców diecezji drohiczyńskiej, ponieważ to o w tym dniu 21 lat temu papież Jan Paweł II odwiedził Drohiczyn w trakcie swojej VII pielgrzymki do kraju i słowami „Witaj ziemio podlaska” powitał tłumy zebrane w dolinie Góry Zamkowej. W rocznicę tego wydarzenia Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno-Artystycznych „Harmonia” korzystając z gościnności i wsparcia Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka w Ciechanowcu rozpoczęło realizację projektu „Ciechanowiec dla Jana Pawła II” oficjalnym otwarciem wystawy pt. „Nasze spotkanie z Papieżem”. Podczas uroczystości głos zabrali m. in. Zastępca Prezesa Stowarzyszenia „Harmonia” Teodor Niemyjski, kierownik Działu Etnografii Muzeum Rolnictwa - Stanisław Kryński oraz Burmistrz Ciechanowca - Eugeniusz Święcki.

Wystawa przedstawia zdjęcia ze spotkań mieszkańców dekanatu ciechanowieckiego z Św. Janem Pawłem II na przestrzeni lat 1974-2004 i już od środy dostępna jest zwiedzającym w kościele p.w. Wszystkich Świętych na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy udostępnili prywatne zbiory fotografii, odwiedzający wystawę będą mogli obejrzeć galerię wspomnień związanych ze spotkaniami z Karolem Wojtyłą m.in. w 1974 roku podczas pożegnania cudownego obrazu Matki Bożej Królowej Polski, wizyty papieża w Drohiczynie oraz wielu prywatnych spotkań mieszkańców Ciechanowca i okolic z Janem Pawłem II.

„Ciechanowiec dla Jana Pawła II” jest drugim projektem realizowanym przez Stowarzyszenie „Harmonia” , a jego celem jest włączenie mieszkańców dekanatu Ciechanowieckiego w ogólnopolskie obchody roku Jana Pawła II oraz integracja społeczności lokalnej, zachęcenia do rozwoju zainteresowań, kreatywności i zdolności. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu „Podlaskie lokalnie” sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków FIO na lata 2014-2020.

Stowarzyszenie „Harmonia” serdecznie zaprasza wszystkich do zwiedzania wystawy oraz życzy miłego odbioru wierząc, że zaprezentowane zdjęcia stworzą dla wielu osób możliwość odbycia sentymentalnej podróży w czasie i będą okazją ponownego spotkania z naszym wspaniałym rodakiem.

Foto: Harmonia

Dział: Ciechanowiec