wtorek, 30 czerwiec 2020 09:28

Obchody Nocy Świętojańskiej w Ciechanowcu [wideo/foto]

Sokołowscy
Obchody Nocy Świętojańskiej w Ciechanowcu [wideo/foto] foto: S.Szcześniak, COKiS

W pierwszy weekend wakacji w Ciechanowcu rozpoczęły się obchody Nocy Świętojańskiej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną wydarzenie to miało zupełnie inną formę niż w latach poprzednich.

W piątkowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert „Echa Nocy Świętojańskiej’’. Na ciechanowieckiej scenie zaprezentowali się lokalni artyści: Sylwia Puchalska, Marlena Pietraniuk, Zbigniew Derewońko. Publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. z repertuaru Stanisławy Celińskiej, Bułata Okudżawy, Iwony Niedzielskiej, Edyty Geppert. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc dla publiczności koncert był dodatkowo transmitowany online.

Link do transmisji z koncertu: https://youtu.be/U1YaYxGcqPU

W sobotę został rozstrzygnięty „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek”. Jury pierwszym miejscem nagrodziło Błażeja Bachorek, drugie miejsce zajęła Zosia Komuda, trzecie miejsce Julia Bachorek oraz Lena i Staś Boruciak. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienie w konkursie Pawłowi Derewońko. Po rozstrzygnięciu konkursu, zgodnie z tradycją wianki zostały puszczone przez dziewczęta na wodę.

Dyrektor Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji wydarzeń Panu Krzysztofowi Koc oraz Stowarzyszeniu Inicjatyw Kulturalno - Artystycznych „Harmonia”.

foto: S.Szcześniak, COKiS
nagranie koncertu Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno - Artystycznych „Harmonia”
info: COKiS

Dział: Ciechanowiec