wtorek, 07 lipiec 2020 19:15

Zostań Żołnierzem RP! 16 lipca Wojsko Polskie zaprasza do Ciechanowca

Sokołowscy
Zostań Żołnierzem RP! 16 lipca Wojsko Polskie zaprasza do Ciechanowca foto: MON

22 czerwca 2020 roku rozpoczął się kolejny etap kampanii „Zostań Żołnierzem RP”. Do końca wakacji w mobilnych punktach rekrutacyjnych na terenie całego kraju z osobami zainteresowanymi służbą w Wojsku Polskim, nauką w liceach wojskowych i wojskowych uczelniach wyższych rozmawiać będą przedstawiciele Wojskowych Komend Uzupełnień, żołnierze jednostek liniowych i podchorążowie.

CEL KAMPANII

Zainaugurowana przez Ministra Obrony Narodowej kolejna edycja kampanii jest odpowiedzią na wzrost zainteresowania ochotniczymi formami służby wojskowej i jej głównym celem jest dotarcie z informacjami oraz profesjonalnymi wskazówkami do jak najszerszego grona potencjalnych kandydatów. Pełnienie służby wojskowej to nie tylko dodatkowe obowiązki, ale przede wszystkim stabilizacja zatrudnienia, możliwości zdobycia specjalistycznych kwalifikacji, perspektywa rozwoju zawodowego i osobistego oraz co jest również niezwykle ważne – atrakcyjne wynagrodzenie. Priorytetem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka jest modernizacja Wojska Polskiego oraz zwiększenie liczebności Sił Zbrojnych RP.

OFERTA

Służba wojskowa stanowi niezwykle szeroką ofertę skierowaną zarówno do osób, które myślą o studiach wojskowych lub szkole podoficerskiej bezpośrednio po ukończeniu szkoły ponadpodstawowej, jak również do osób, które chcą skorzystać z najkrótszej drogi do zawodowej służby wojskowej, jaką stanowi służba przygotowawcza. Jest też wyselekcjonowana oferta dla studentów kierunków cywilnych – program Legia Akademicka. Terytorialna Służba Wojskowa stanowi natomiast świetną perspektywę dla wszystkich osób, które chcą zaangażować się w dodatkowy projekt bez konieczności rezygnacji z dotychczasowej pracy czy szkoły. Jest też oferta szkolnictwa ponadpodstawowego w formie tzw. klas mundurowych oraz elitarny program cyber.mil z klasą. Wojsko Polskie kieruje również specjalną ofertę szkoleń wojskowych do osób, które utraciły pracę lub mają trudności z jej znalezieniem ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju.

„W związku z tym, że ćwiczenia wojskowe były zawieszone w czasie epidemii, podjąłem decyzję, żeby odmrozić możliwość odbywania ćwiczeń wojskowych, zarówno ćwiczeń rezerwistów, jak i szkoleń związanych ze służbą przygotowawczą. Ta propozycja jest skierowana przede wszystkim do osób, które utraciły pracę w wyniku epidemii” – Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA Z ŻOŁNIERZAMI

W okresie wakacji mobilne punkty promocyjno-informacyjne realizujące kampanię pojawią się przy najpopularniejszych atrakcjach turystycznych danego regionu. Zapraszamy zarówno mieszkańców powiatów bielskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i hajnowskiego, jak również wszystkich przyjezdnych gości wraz z rodzinami. Skład mobilnych punktów promocyjno-informacyjnych realizujących kampanię „Zostań Żołnierzem RP” na trenie administrowanym przez WKU w Bielsku Podlaskim, stanowić będą żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej (14 batalion lekkiej piechoty z Hajnówki), 8 Batalionu Radiotechnicznego z Lipowca (183 kompania radiotechniczna Plewki), podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, uczniowie certyfikowanej wojskowej klasy mundurowej z ZSOiZ w Ciechanowcu oraz przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim.

ODWIEDŹ MOBILNE PUNKTY PROMOCYJNO-INFORMACYJNE W DNIACH:

 • 16.07.2020 r. - Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
 • 17.07.2020 r. - Zalew w Siemiatyczach – plaża miejska
 • 18.07.2020 r. - Białowieski Park Narodowy, Park Pałacowy 11
 • 19.07.2020 r. - Zalew w Siemianówce – Plaża w Bondarach

W GODZINACH 11:00 – 17:00

OFERUJEMY:

 • MOŻLIWOŚĆ ZAPOZNANIA SIĘ Z WYPOSAŻENIEM INDYWIDUALNYM ŻOŁNIERZY WOJSK OPERACYJNYCH I WOJSK OBRONY TERYTORIALNEJ;
 • POKAZ SPRZĘTU WOJSKOWEGO;
 • LASEROWY SYMULATOR STRZELAŃ;
 • WOJSKOWY TOR PRZESZKÓD DLA DZIECI;
 • SPOTKANIE Z PODCHORĄŻYMI WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ ORAZ
 • UCZNIAMI CERTYFIKOWANEJ WOJSKOWEJ KLASY MUNDUROWEJ Z CIECHANOWCA;
 • KONSULTACJE Z REKRUTERAMI Z WKU ORAZ MOŻLIWOŚĆ ZŁOŻENIA WNIOSKU DO SŁUŻBY WOJSKOWEJ BEZPOŚREDNIO W PUNKCIE PROMOCYJNYM.

Przyjdź, porozmawiaj, zostań żołnierzem!
Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego?
Chcesz dowiedzieć się jak przebiega proces rekrutacji i co o służbie mówią sami żołnierze?
Masz ku temu okazję! Czekamy na Ciebie w mobilnych punktach rekrutacyjnych.

Więcej informacji uzyskasz:

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim
ul. Dubiażyńska 2, 17-100 Bielsk Podlaski
tel. 261 398 072/074, fax: 261 398 069 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.facebook.com/WKUBielskPodl
twitter.com/WKU_Bielsk_Podl

Godziny pracy: w poniedziałek od 7.30 – 18.00; od wtorku do piątku 7.30 – 15.30

07072020cc

Dział: Ciechanowiec