sobota, 11 lipiec 2020 10:29

Ciechanowiec. Prawie pół promila alkoholu u kierowcy autobusu

Sokołowscy
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne Obraz Arulonline z Pixabay

Policjanci uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy autobusu, który rozpoczął podróż wraz z pasażerami w Ciechanowcu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko pół promila alkoholu w organizmie.

Podczas wczorajszych działań zambrowska "drogówka" udaremniła dalszą jazdę kierowcy autobusu. Pojazd wyruszył w trasę z Ciechanowca.

Jak informuje rzecznik prasowy zambrowskiej policji: - Tuż przed 7 pojazd z pasażerami zatrzymał się na jednym z przystanków na terenie Zambrowa, aby wziąć kolejnych pasażerów. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 52 – latek natychmiast stracił prawo jazdy. Dalszym jego losem zajmie się sąd.
W przypadku wykroczenia za jazdę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów jest orzekany w wymiarze od 6 miesięcy do 3 lat. Do tego dochodzą najczęściej konsekwencje finansowe w postaci grzywny oraz świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Dział: Ciechanowiec