piątek, 24 lipiec 2020 12:44

Ciechanowiec. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o podpalenie domu w Antoninie [foto]

Sokołowscy
Ciechanowiec. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o podpalenie domu w Antoninie [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu. Jest on podejrzany o podpalenie drewnianego domu w miejscowości Antonin. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 350 tysięcy złotych. Dziś, wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. W 2017 roku budynek przeszedł gruntowny remont, który mogliśmy oglądać w programie "Nasz nowy dom" w stacji Polsat.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Policjanci z Wysokiego Mazowieckiego, 18 lipca otrzymali zgłoszenie o pożarze jednego z domów w  miejscowości Antonin. Spaleniu uległy dwie ściany zewnętrzne drewnianego domu, dach oraz wyposażenie. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 350 000 złotych. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania osoby, która mogłaby mieć związek z przestępstwem. Kryminalni skrupulatnie gromadzili i weryfikowali każdą informację mogącą przyczynić się do ustalenia podpalacza. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej ustalono dane podejrzanego. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec powiatu. Już po kilku dniach, mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu, w którym przebywał. W momencie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Warto dodać, że 54-latek jest znany mundurowym. Już wcześniej miał konflikty z prawem. Między innymi w czerwcu dokonał zniszczenia samochodu poprzez wybicie w nim szyby. Groził też podpaleniem zabudowań innemu mieszkańcowi Ciechanowca. Usiłował też dokonać kradzieży z włamaniem do metalowej kasetki z pieniędzmi, w jednym z lokali w Ciechanowcu. Dziś, wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

129 174738

129 174710

Dział: Ciechanowiec