wtorek, 09 październik 2018 19:26

Ciechanowiec/Szepietowo. Pieniądze na doposażenie GOKu, remont przedszkola i elewację

Ozonowanie Nasze Kwiaty

Ponad 2 mln zł – tyle wynoszą dotacje na inwestycje w gminach należących do Lokalnych Grup Działania, których udzielił dziś, 8 października Zarząd Województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Skorzystają Szepietowo, Ciechanowiec, Sokółka, Krynki i Tykocin.

W ramach LGD Brama na Podlasie Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie otrzyma 85 tys. zł dofinansowania na kupno i montaż wyposażenia sali widowiskowo-kinowej GOK, m.in. projektora multimedialnego, zestawu oświetlenia, kotary na scenę. Z kolei Gmina Ciechanowiec zrealizuje dwa projekty. Dotację w wysokości 157 tys. zł przeznaczy na wykonanie elewacji na budynku dawnej Synagogi w Ciechanowcu. Ściany zostaną osuszone i oczyszczone, a zmurszałe cegły usunięte. Obiekt zostanie na nowo otynkowany i pomalowany. Z kolei 512 tys. zł dotacji z RPOWP pozwoli na remont budynku przedszkola w Ciechanowcu. Odnowione zostaną sale, korytarze, klatki schodowe, łazienki. Wykonana zostanie nowa instalacja elektryczna w całym budynku.

Gminy z LGD Szlak Tatarski wzbogacą się o 600 tys. zł dotacji. Gmina Sokółka za 300 tys. zł dofinansowania odnowi miasteczko ruchu drogowego przy ul. Osiedle Zielone w Sokółce, które teraz jest w bardzo złym stanie i trudno tam prowadzić zajęcia. Natomiast gmina Krynki tę samą kwotę przeznaczy na remont odkrytego basenu: naprawę pęknięć i uszkodzeń ścian, ułożenie płytek mrozoodpornych i antypoślizgowych, uzupełnienie dna basenu, remont schodów, chodnika, śluzy zasilającej i spustowej.

Gmina Tykocin, należąca do LGD Stowarzyszenie N.A.R.E.W, przeprowadzi renowację XVIII-wiecznej Rezydencji Ekonomicznej, w czym pomoże dotacja wynosząca 698 tys. zł. Odnowiona zostanie elewacja i dach, przebudowane ogrodzenie i schody. Powstanie również taras wystawowy, parkingi oraz kanalizacja deszczowa.

(UMWP)

Dział: Ciechanowiec