niedziela, 09 czerwiec 2019 11:54

Zapraszamy na festyn "Odpust na św. Antoniego" [9 czerwca 2019]

Sokołowscy
Zapraszamy na festyn "Odpust na św. Antoniego" [9 czerwca 2019] foto: Muzeum Rolnictwa

Zapraszamy na imprezę plenerową pn. "Odpust na św. Antoniego", która odbędzie się 9 czerwca 2019 r. (niedziela) na terenie Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu w godz. 11.00 - 19.00.

Odpust na św. Antoniego to wydarzenie o charakterze pikniku rodzinnego, które służy integracji mieszkańców Ciechanowca i okolic, a coraz częściej regionu. W trakcie imprezy planujemy mnóstwo bezpłatnych atrakcji dla dzieci oraz dorosłych.

Ideą festynu jest nawiązanie do odpustów na św. Antoniego, które od połowy XIX wieku odbywały się w parafii Boguty Pianki, skąd na teren naszego skansenu został przeniesiony w 2010 roku drewniany kościół, stanowiący w chwili obecnej jeden z naszych najcenniejszych zabytków. Impreza odbędzie się w jego otoczeniu – na placu przed kościołem.

9 czerwca - w trakcie tegorocznego Odpustu zaplanowaliśmy występy dzieci i młodzieży z lokalnych przedszkoli, szkół, ośrodków kultury oraz koncerty zespołów folklorystycznych. Na wszystkich czekać będą atrakcje odpustowe, m.in. stragany, strzelnica i loteria fantowa, dziad odpustowy, katarynki, kuchnia regionalna. Dodatkowym prezentem dla młodszych i starszych dzieci będą dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód, trampolina. Na terenie skansenu odbywać się będą proste, wiejskie zabawy i wielopokoleniowe konkursy z nagrodami oraz pokazy dawnych rzemiosł i przejażdżki bryczką. W programie będzie też występ teatru obwoźnego, zabawy z kuglarzami, szczudlarzami i wiele innych odpustowych atrakcji. Na zakończenie zabawa na dechach przy muzyce zespołu The Cajun Spices.

ODPUST NA ŚW. ANTONIEGO
09.06.2019
w godz. 11.00-19.00

 

  • 11:00 – KAPELA KŁOSY
  • 12:00 – DZIECI I MŁODZIEŻ GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W CZYŻEWIE
  • 12:30 – PRZEDSZKOLAKI Z CIECHANOWCA
  • 13:00 – UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOGUTACH PIANKACH
  • 13:20 - MŁODZIEŻ Z CIECHANOWIECKIEGO OŚRODKA KULTURY I SPORTU
  • 13:35 – UCZNIOWIE ZSOIZ W CIECHANOWCU
  • 14:00 – WĘDROWNY TEATR LALEK MAŁE MI „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI”
  • 16:00 – ZESPÓŁ ŚPIEWACZY NADBUŻANIE Z NURA
  • 17:00 - 1900 – POTAŃCÓWKA Z ZESPOŁEM THE CAJUN SPICES

PONADTO W PROGRAMIE:

STRZELNICA, LOTERIA FANTOWA, STRAGANY, ZABAWY, TAŃCE, WATA CUKROWA, MUZYKA, TEATR WĘDROWNY, KONKURSY Z NAGRODAMI, PLACKI ZIEMNIACZANE, PIWO JAŁOWCOWE, SZCZUDLARZE, KUGLARZE, CYRKOWCY, , KATARYNIARZ, BAŃKI MYDLANE, DZIAD ODPUSTOWY, POKAZY PRACY I TRADYCYJNYCH RZEMIOSŁ, RĘKODZIEŁO, JADŁO REGIONALNEGRILL
DARMOWE: MEGA TRAMPOLINA,MEGA ZJEŻDZALNIA, ZAMEK ZE ZJEŻDŻALNIĄ SPONGE BOB, CIUCHCIA TOMEK, KULE WODNE, EURO BUNGEE, PLAC ZABAW MINIONKI, BRYCZKA, ZABAWY Z ANIMATORAMI, MEGA PLUSZAKI

Dział: Ciechanowiec