poniedziałek, 10 czerwiec 2019 09:05

Kuglarze, szczudlarze i stragany! „Odpust na Św. Antoniego" w Ciechanowcu [wideo/foto]

Sokołowscy

W niedzielę, 9 czerwca w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbył się piknik rodzinny „Odpust na Św. Antoniego". Wydarzenie przyciągnęło tłumy gości.

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu po raz kolejny już zorganizowało „Odpust na Świętego Antoniego". Ideą festynu jest nawiązanie do odpustów na św. Antoniego, które od połowy XIX wieku odbywały się w parafii Boguty Pianki, skąd na teren naszego skansenu został przeniesiony w 2010 roku drewniany kościół, stanowiący w chwili obecnej jeden z najcenniejszych zabytków.

Dla dzieci i dorosłych, w ten wyjątkowo upalny dzień, czekały liczne atrakcje przygotowane przez pracowników muzeum i zaproszone zespoły artystyczne. Na ciechanowieckiej scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z lokalnych przedszkoli, szkół, ośrodków kultury oraz aktorzy z teatru obwoźnego z przedstawieniem „KSIĘŻYC'owe opowieści”

Nie zabrakło też koncertów zespołów folklorystycznych, a muzealne alejki wypełnione były typowymi atrakcjami odpustowymi takimi jak: stragany, strzelnica i loteria fantowa, dziad odpustowy, katarynki, kuchnia regionalna. Dodatkowo na najmłodszych czekały dmuchane zjeżdżalnie i tory przeszkód oraz trampolina, a także zabawy z kuglarzami i szczudlarzami

Na zakończenie odbyła się „zabawa na dechach” przy muzyce zespołu The Cajun Spices.

Foto: Ania Olędzka