wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

primator

openmed2015b

Przysięga Wojskowa w Ciechanowcu: Zaproszenie na uroczystość i prezentację sprzętu wojskowego

Przysięga Wojskowa w Ciechanowcu: Zaproszenie na uroczystość i prezentację sprzętu wojskowego

stomadica wysokie mazowieckie

Dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Burmistrz Ciechanowca zapraszają na wyjątkowe wydarzenie.

Dowódca 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław" oraz Burmistrz Ciechanowca serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości do wzięcia udziału w uroczystości Przysięgi Wojskowej. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 marca o godzinie 11:00 na Placu Ks. K. Kluka przy kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

Przysięga Wojskowa to niezwykle ważna i wzruszająca ceremonia, podczas której żołnierze składają ślubowanie na wierność Ojczyźnie i gotowość do obrony jej niepodległości. Uroczystość ta ma na celu podkreślenie roli i znaczenia wojska w życiu społecznym oraz wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

W dniu uroczystości, oprócz samej przysięgi, odbędzie się również prezentacja sprzętu oraz uzbrojenia lekkiej piechoty. Będzie to okazja, aby bliżej poznać wyposażenie, z jakim na co dzień pracują żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Organizatorzy przewidują także uzupełnienie programu wojskową grochówką, dzięki której uczestnicy wydarzenia będą mogli również zakosztować tradycyjnego posiłku wojskowego.

Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tej uroczystości oraz do wsparcia żołnierzy składających przysięgę. To doskonała okazja, aby poznać życie wojskowe od środka oraz poczuć atmosferę towarzyszącą ważnym wydarzeniom w służbie obronnej naszego kraju.

336575783 727214535534006 4737763651245171397 n

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk