miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Gmina Ciechanowiec otrzymała 9,28 mln zł na budowę bloku komunalnego
fot. Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Gmina Ciechanowiec otrzymała 9,28 mln zł na budowę bloku komunalnego

Gmina Ciechanowiec znalazła się wśród 25 beneficjentów, które otrzymały dofinansowanie na budowę mieszkań o niskim czynszu i wysokim standardzie. Łącznie na realizację tych inwestycji rząd przyznał aż 174,5 mln zł, co pozwoli na powstanie 825 nowych lokali mieszkalnych na terenie kraju.

W ramach rządowego programu, Gmina Ciechanowiec otrzymała 9 283 320,16 zł na budowę bloku komunalnego przy ul. Wiatracznej. W nowym budynku zamieszka aż 40 rodzin. Sekretarz Gminy Anna Czapkowska odebrała symboliczny czek z rąk Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy.

Bezzwrotne wsparcie budownictwa z Funduszu Dopłat ma na celu zwiększenie liczby lokali mieszkalnych dla osób o niskich i przeciętnych dochodach oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym. Jego finansowanie pochodzi z budżetu państwa, a bezzwrotne granty udziela Bank Gospodarstwa Krajowego.

Przyznane dotychczas środki programu na 2023 rok wynoszą 876 mln zł, co pozwoli na powstanie 4 011 nowych lub całkowicie wyremontowanych lokali mieszkalnych, 167 miejsc w schroniskach dla bezdomnych i 100 noclegowniach. Nowy blok komunalny w Ciechanowcu to inwestycja, która z pewnością przyczyni się do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na mieszkania wśród mieszkańców gminy. 

Oprócz Gminy Ciechanowiec, wsparcie otrzymały również inne samorządy i spółki miejskie, takie jak Chorzów, Gdańsk, Goleniów, Głogów, Jawornik Polski, Katowice, Kępno, Kielce, Lębork, Łaziska Górne, Łuków, Mikołów, Nowa Sarzyna, Olkusz, Olsztyn, Serock, Sopot, Świnoujście, Tychy, Wałbrzych i Warszawa. Wsparcie zostało również przyznane Sanockiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej sp. z o.o., Zakładowi Gospodarki Lokalowej sp. z o.o. w Zamościu oraz Zarządowi Komunalnych Zasobów Lokalowych sp. z o.o. w Poznaniu.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk