sobota, 15 czerwiec 2019 14:18

Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate przeprowadzili seminarium szkoleniowe [foto]

Sokołowscy
Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate przeprowadzili seminarium szkoleniowe [foto] foto: Mazowiecko-Podlaski Klub Karate

W czerwcu Trenerzy Mazowiecko-Podlaskiego Klubu Karate, w ramach działań szkoleniowych Polskiej Federacji Instytut Budokai Karate, przeprowadzili seminarium szkoleniowe w Białej Podlaskiej. Było to pierwsze i na pewno nie ostatnie, tak duże wydarzenie zorganizowane przez klub z Sensei Wojciechem Paszkowskim na czele.

Seminarium składało się z trzech części. Karate było prowadzone przez Shihan Artura Więzowskiego 6 Dan Karate Kyokushin, 9 Dan Ju-Jitsu. Asystowali mu Sensei Wojciech Zagdański i Sempai Paweł Smolarczuk. Shihan pokazał techniki i kombinacje, które mogą być wykorzystane na zawodach, ale przede wszystkim w walce realnej. Gościem honorowym był Sifu Chu Van Truong, Mistrz Wietnamskich Sztuk Walki Vo Quan. Ju-Jistsu prowadził Soke Bogdan Puczyński 10 Dan Ju-Jitsu. Poprowadził on także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Następnie odbyła się część Kung-fu, popdczas której Sifu uczył wykonywania prostych technik oraz kombinacji podcięć i oswobadzania się z przechwytów nogi. Ćwiczono również formy Ju-Jitsu, podczas których Soke, nauczył chwytów oraz dźwigni, które w ułamku sekundy mogą "położyć" przeciwnika (o ile oczywiście są dobrze wykonane). Trzecia część seminarium prowadzona przez Shihan Artura Więzowskiego poświęcona była powiązanym kombinacjom karate i Ju Jitsu pod kątem samoobrony w realnym zagrożeniu.
W seminarium wzięli również udział zawodnicy i zawodniczki z Janowa i Konstantynowa, wychowankowie Sensei Mariusza Wajszczuka.

W trakcie przerwy odbyła się prezentacja Schroniska "Azyl" w Białej Podlaskiej, Podczas prezentacji wolontariuszka Zuzia Starzyńska opowiedziała jak wygląda wolontariat w schronisku i w jaki sposób odbywa się adopcja psów.