niedziela, 23 czerwiec 2019 15:10

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZSOiZ w Ciechanowcu [foto]

Sokołowscy
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZSOiZ w Ciechanowcu [foto] foto: ZSOiZ w Ciechanowcu

19 czerwca 2019 r. społeczność ZSOiZ w Ciechanowcu uczestniczyła w wyjątkowym zakończeniu roku szkolnego. Szkolne święto zostało włączone w obchody Dni Ciechanowca zorganizowane przez Burmistrza Eugeniusza Święckiego oraz Pracowników Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele szkoły mogli w tym dniu uczcić 590 rocznicę istnienia miasta.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej, celebrowaną przez Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. Do zebranych w świątyni zwrócili się także Ksiądz Dziekan Tadeusz Kryński oraz Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki. Po nabożeństwie na placu Księdza Krzysztofa Kluka uczniowie naszej szkoły, wicemistrzowie Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych, przedstawili pokaz musztry paradnej.

Następnie młodzież wraz z nauczycielami wzięła udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych oraz w festynie integracyjnym zorganizowanym nad ciechanowieckim zalewem.

Bardzo ważnym elementem festynu był występ artystów chóru i grupy teatralnej szkoły. Młodzież przygotowała widowisko przybliżające uczestnikom dzieje Ciechanowca oraz ludzi z nim związanych. Nad kształtem artystycznym, a także oprawą muzyczną czuwali Jolanta Drewnowska-Koziarska i Dawid Koc.

Po festynie uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście przeszli do budynku szkoły, gdzie odbyło się spotkanie podsumowujące rok szkolny. Zebranych przywitała Dyrektor Ewa Radziszewska, która przedstawiła tegoroczną klasyfikację i wyróżniła młodzież za najlepsze wyniki w nauce, udział w konkursach, zawodach sportowych oraz za wysoką frekwencję. Do młodzieży zwrócił się także przybyły na uroczystość Burmistrz Eugeniusz Święcki, który wręczył nagrody członkom Pododdziału Reprezentacyjnego. Następnie głos zabrał Prezydent szkoły Wojciech Zwoliński. Przemawiający dziękowali uczniom, pedagogom i pracownikom za wysiłek w tym roku szkolnym, życzyli też wszystkim bezpiecznych oraz radosnych wakacji.

Zebranie ogólne zakończył występ artystów szkolnego zespołu muzycznego działającego pod kierunkiem Łukasza Kloca. Po wysłuchaniu kilku znanych utworów uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami klas.

(ZSOiZ w Ciechanowcu)