miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Ciechanowiec: Happening czytelniczy na rynku z udziałem uczennic [foto]
foto: UM w Ciechanowcu 

Ciechanowiec: Happening czytelniczy na rynku z udziałem uczennic [foto]

21 września na rynku w Ciechanowcu miała miejsce nietypowa inicjatywa. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika zorganizowali happening pod hasłem „Pokaż, że czytasz”. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców miasta i okolic.

Trzy uczennice: Marta, Julia i Natalia, ubrane w stroje z epoki XIX wieku, czytały fragmenty polskiej literatury. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem przechodniów. Niektórzy z nich z entuzjazmem dzielili się swoimi czytelniczymi preferencjami.

Warto również podkreślić wsparcie, jakie organizatorzy otrzymali od lokalnych instytucji. Muzeum Rolnictwa im. Księdza K. Kluka w Ciechanowcu udostępniło historyczne stroje, a Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaopatrzył uczestników w sprzęt nagłaśniający. Dzięki temu, happening mógł przebiegać w jeszcze bardziej profesjonalny sposób.

Inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika to kolejny przykład, jak ważne jest angażowanie młodzieży w działania na rzecz lokalnej społeczności. Promocja czytelnictwa w formie happeningu to także ciekawy sposób na zainteresowanie tematem szerokiego grona osób, nie tylko dzieci i młodzieży.

foto: UM w Ciechanowcu 

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk