Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Ciechanowiec: Harmonica i Kantata w koncercie pełnym uniesień [wideo/foto]
foto: Ania Olędzka

Ciechanowiec: Harmonica i Kantata w koncercie pełnym uniesień [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

W miniony piątek, 19 kwietnia 2024 roku, w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu odbył się wyjątkowy koncert pieśni religijnej, który zgromadził licznych miłośników muzyki sakralnej. Wydarzenie to było częścią "Dni Kultury Chrześcijańskiej Podlasia Nadbużańskiego" i przyciągnęło zarówno lokalnych mieszkańców, jak i gości z dalszych okolic.

Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00 w zabytkowym kościele na terenie skansenu. Otwarcia dokonała Dorota Łapiak, Dyrektor Muzeum Rolnictwa, witając licznie zgromadzonych gości. Pierwszą część koncertu wypełniły występy zespołu Harmonica z Sokołów. Zespół zaprezentował mieszankę pieśni religijnych. Wśród nich znalazły się takie utwory jak "W cieniu Twoich rąk", "Schowaj mnie" oraz "Niepojęta łaska", które wywołały entuzjastyczne reakcje publiczności.

Po przerwie na scenie pojawił się chór Kantata z Ciechanowca, działający przy Parafii Św. Trójcy. Ich repertuar składał się też z utworów religijnych, w tym "Zmartwychwstał Pan i żyje dzis" oraz "Oto jest dzień który dał nam Pan", które również spotkały się z ciepłym przyjęciem.

Oba zespoły otrzymały liczne brawa i bisy, co świadczy o ich dużej klasy i umiejętnościach w interpretacji muzyki sakralnej. 

foto: Ania Olędzka

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk