piątek, 02 sierpień 2019 22:15

Święto folkloru i muzyki w Ciechanowcu. Festiwal „Podlaskie Spotkania” [wideo/foto]

Sokołowscy
Święto folkloru i muzyki w Ciechanowcu. Festiwal „Podlaskie Spotkania” [wideo/foto] Foto: Ania Olędzka

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” odwiedził w piątek Ciechanowiec. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów. Współorganizatorem wydarzenia był Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.

Już po raz czternasty Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Podlaskie Spotkania” odwiedza miejscowości w naszym powiecie. W piątek, 2 sierpnia zespoły folklorystyczne z różnych zakątków świata wystąpiły w Ciechanowcu.

Imprezę zainaugurował barwny korowód składający się uczestników festiwalu. Zespoły przeszły spod Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, przez centrum miasta, do parku przy Placu Jana Pawła II. Na festiwalowej scenie zaprezentowały się grupy artystyczne z Albanii, Chile, Czech, Kuby, Łotwy, Boliwii, Chorwacji, Indii oraz Polski.

Artyści poprzez taniec i śpiew, ubrani w wielobarwne stroje, zaprezentowali kulturę oraz tradycje ludowe swojego kraju oraz regionu. Folkowe rytmy porwały licznie zgromadzoną ciechanowiecką publiczność.

Głównym organizatorem festiwalu są: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „SKOWRONKI" z Brańska, Stowarzyszenie Artystyczne „SKOWRONKI" z Brańska i Miejski Ośrodek Kultury w Brańsku.

Festiwal współorganizują: Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim, Gminny Ośrodek Kultury w Boćkach, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu w Ciechanowcu, Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie, Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem,Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej - Jurowce k/ Białystok.

Foto: Ania Olędzka

Dział: Ciechanowiec