poniedziałek, 05 sierpień 2019 18:17

Warsztaty wokalne Zespołu Wokalnego Miasta Ciechanowiec w Kudowie Zdroju [foto]

Sokołowscy

Natchnieni maksymą Thomasa Edisona, że „Geniusz to 1% inspiracji i 99% potu”, członkowie Zespołu Wokalnego Miasta Ciechanowiec 30 lipca wyruszyli na warsztaty do Kudowy Zdroju. Otoczeni pięknym krajobrazem Gór Stołowych, podczas wielogodzinnych prób doskonalili swoje umiejętności wokalne pod czujnym okiem prowadzącego - Sławomira Leszczyńskiego, kompozytora i dyrygenta współpracującego z Zespołem już od niemal roku.

Poza pracą warsztatową uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas koncertu w lokalnym kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego oraz mini koncertu w parku zdrojowym na placu muzycznym. W trakcie pobytu Zespół nawiązał również współpracę z chórem seniora Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Obornik Śląskich, która zaowocowała międzypokoleniową wymianą doświadczeń i dobrych praktyk w muzyce.

Czas wolny między warsztatami członkowie Zespołu postanowili wykorzystać równie aktywnie i zapoznać się z historią regionu, lokalnym folklorem i geografią Gór Stołowych. Podczas pobytu zwiedzili m. in. Zamek Książ w Wałbrzychu poznając historię księżnej Daisy i rodu Hochbergów. Na miejscu wyruszyli zdobyć Błędne Skały oraz Skalne Miasto czeskiego Adrspach. Odwiedzili Kaplicę Czaszek w Czermnej- upamiętniającą ofiary wojen i epidemii Dżumy, a w drodze powrotnej do Ciechanowca postanowili wybrać się na spacer po urokliwej wrocławskiej starówce.

Zakończeniem tygodniowych warsztatów Zespołu był występ podczas gali finałowej XIV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru- Podlaskie Spotkania, która odbyła się 4 sierpnia w Brańsku.

Każda praca i wysiłek w nią włożony zawsze przynosi efekty- jedne oczekiwane, a inne zupełnie niespodziewane, ale równie wartościowe. Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec w październiku zaprezentuje efekty swojej pracy podczas recitalu z okazji rocznicy swojego powstania, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec: Dziękujemy Panu burmistrzowi miasta Ciechanowiec -Eugeniuszowi Święckiemu oraz Pani Marzenie Kryńskiej dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej za dofinansowanie warsztatów i okazaną pomoc. Dziękujemy również firmie „Skowroński” za sprawną i bezpieczną obsługę transportową. Liczymy na dalszą współpracę przy innych inicjatywach, które wpłyną na promocję miasta i rozwój jego mieszkańców.

Foto: Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec