wtorek, 10 wrzesień 2019 21:41

Agnieszka Zawistowska i Jerzy Leszczyński kandydatami PSLu do Sejmu

Sokołowscy
Agnieszka Zawistowska i Jerzy Leszczyński kandydatami PSLu do Sejmu materiały kandydatów

Podlaskie struktury Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprezentowały kandydatów do Sejmu. Wśród 28 osób na liście, znalazły się dwie z naszego powiatu - Agnieszka Zawistowska (Brzóski Gromki) i Jerzy Leszczyński (Ciechanowiec).

Dwójkę kandydatów do Sejmu z powiatu wysokomazowieckiego wystawiło Polskie Stronnictwo Ludowe. Na 4. miejscu znalazł się, będący do niedawana jeszcze jedynką PSLu do Senatu, były marszałek Jerzy Leszczyński.

Jak informuje w mediach społecznościowych Jerzy Leszczyński: Szanowni Państwo, Znajomi i Przyjaciele, chcę oficjalnie poinformować, że kandyduję do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z listy PSL - KOALICJA POLSKA na miejscu 4 czwartym. Przez cztery lata jako radny, członek zarządu i marszałek starałem się jak najlepiej pracować na rzecz mieszkańców i rozwoju województwa podlaskiego. Przez ten czas wiele dobrego udało się zrobić, niektóre zadania trzeba dokończyć, inne poprawić, ale jeszcze więcej wyzwań jest przed nami. Dlatego też chcę wykorzystać zdobyte, bogate doświadczenie, by nadal służyć ludziom i pracować dla dobra wspólnego w parlamencie. Wcześniej zamierzałem kandydować do Senatu RP w moim okręgu. Uważałem, że jako marszałek województwa poprzedniej kadencji mam duże szanse uzyskać mandat senatora, jednak w opozycji ale udało się uzgodnić mojej kandydatury.

Do Sejmu kandyduje też lokalna działaczka oraz dyrektor biura ZW PSL w Białymstoku Agnieszka Zawistowska. Startuje z 6. miejsca na podlaskiej liście Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego.