Czyżew

Wzruszające pożegnanie w ZSOiZ w Czyżewie. „Patrzymy na Was z dumą” [foto]

W miniony piątek (24 kwietnia) mury Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie oficjalnie opuścili tegoroczni maturzyści. Zakończenie roku szkolnego dla ostatnich klas to zawsze moment pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań. Dla samych uczniów jest to także ostatni oddech przed rozpoczynającym się niebawem egzaminem dojrzałości.

Pożar opon w gminie Czyżew. Ogień zagrażał pobliskim budynkom

W czwartek (23 kwietnia) cztery zastępy straży pożarnej i patrol policji interweniowały na terenie gminy Czyżew. Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze zlokalizowanym niedaleko zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Sytuacja była o tyle poważna, że tego dnia wiał silny wiatr.

Mieszkanki gminy Czyżew znów pokazały siłę. Za nami policyjne szkolenie [wideo/foto]

Mieszkanki Czyżewa uczyły się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i zachować zimną krew w sytuacjach zagrożenia. Wczoraj (21 kwietnia) w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej odbyły się bezpłatne zajęcia z samoobrony. Warsztaty zorganizowano w ramach wojewódzkiego projektu „Bezpieczna Podlasianka”.

Setki prac wpłynęły do GOK-u w Czyżewie. Kto wygrał w plastycznych zmaganiach?

Ponad trzysta prac z dwóch województw wpłynęło na XXI Konkurs Plastyczno-Ekologiczny „Leśnik Pracuje - przyrodę szanuje”. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie opublikował listę laureatów tegorocznej edycji. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się silna reprezentacja dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatu wysokomazowieckiego.

Rozbity pojazd w środku nocy. Wiemy, co dokładnie wydarzyło się w Czyżewie [foto]

Mrok, ciemny samochód osobowy, błyski strażackich kogutów i krew na chodniku. Ratownicy pochylający się nad leżącym na ziemi mężczyzną, walka z masywnym krwotokiem i gorączkowa ewakuacja poszkodowanego z miejsca kierowcy. Sceny, które rozegrały się w miniony weekend w Czyżewie, do złudzenia przypominały tragiczny wypadek komunikacyjny.

Koncert „Z głębi serc” w Czyżewie. Zespoły wokalne zagrały ku pamięci papieża Polaka

W niedzielę, 12 kwietnia, w kościele pw. św. Apostoła Piotra i Pawła w Czyżewie odbył się koncert zatytułowany „Z głębi serc”. Muzyczne spotkanie zorganizowano w celu uczczenia pamięci św. Jana Pawła II. Przed zgromadzonymi w świątyni wystąpiły zespoły wokalne działające na co dzień przy miejscowym ośrodku kultury.

Jak priorytetyzować zadania? Porady

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pierwsze zajęcia po remoncie. GOK w Czyżewie znów działa przy Mazowieckiej [foto]

Zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie wróciły na ulicę Mazowiecką 34. Pierwsze grupy skorzystały już z odnowionych pomieszczeń.

Czyżew uczci pamięć papieża Polaka. W niedzielę wystąpią lokalne grupy wokalne

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaplanował na najbliższą niedzielę, 12 kwietnia, koncert zatytułowany „Z głębi serc”. Wydarzenie jest poświęcone pamięci św. Jana Pawła II i odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Ogień pochłonął maszynę budowlaną w gminie Czyżew [foto]

Groźnie wyglądający pożar gasiły wczoraj (01.04.2026) zastępy straży pożarnej w miejscowości Siennica-Szymanki, gmina Czyżew. Ogień całkowicie objął koparko-ładowarkę.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk