W miniony piątek (24 kwietnia) mury Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Czyżewie oficjalnie opuścili tegoroczni maturzyści. Zakończenie roku szkolnego dla ostatnich klas to zawsze moment pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań. Dla samych uczniów jest to także ostatni oddech przed rozpoczynającym się niebawem egzaminem dojrzałości.
Czyżew
W czwartek (23 kwietnia) cztery zastępy straży pożarnej i patrol policji interweniowały na terenie gminy Czyżew. Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze zlokalizowanym niedaleko zabudowań mieszkalnych i gospodarczych. Sytuacja była o tyle poważna, że tego dnia wiał silny wiatr.
Mieszkanki Czyżewa uczyły się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i zachować zimną krew w sytuacjach zagrożenia. Wczoraj (21 kwietnia) w hali sportowej miejscowej szkoły podstawowej odbyły się bezpłatne zajęcia z samoobrony. Warsztaty zorganizowano w ramach wojewódzkiego projektu „Bezpieczna Podlasianka”.
Ponad trzysta prac z dwóch województw wpłynęło na XXI Konkurs Plastyczno-Ekologiczny „Leśnik Pracuje - przyrodę szanuje”. Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie opublikował listę laureatów tegorocznej edycji. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazła się silna reprezentacja dzieci, młodzieży i dorosłych z powiatu wysokomazowieckiego.
Mrok, ciemny samochód osobowy, błyski strażackich kogutów i krew na chodniku. Ratownicy pochylający się nad leżącym na ziemi mężczyzną, walka z masywnym krwotokiem i gorączkowa ewakuacja poszkodowanego z miejsca kierowcy. Sceny, które rozegrały się w miniony weekend w Czyżewie, do złudzenia przypominały tragiczny wypadek komunikacyjny.
W niedzielę, 12 kwietnia, w kościele pw. św. Apostoła Piotra i Pawła w Czyżewie odbył się koncert zatytułowany „Z głębi serc”. Muzyczne spotkanie zorganizowano w celu uczczenia pamięci św. Jana Pawła II. Przed zgromadzonymi w świątyni wystąpiły zespoły wokalne działające na co dzień przy miejscowym ośrodku kultury.
Zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie wróciły na ulicę Mazowiecką 34. Pierwsze grupy skorzystały już z odnowionych pomieszczeń.
Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaplanował na najbliższą niedzielę, 12 kwietnia, koncert zatytułowany „Z głębi serc”. Wydarzenie jest poświęcone pamięci św. Jana Pawła II i odbędzie się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.
Groźnie wyglądający pożar gasiły wczoraj (01.04.2026) zastępy straży pożarnej w miejscowości Siennica-Szymanki, gmina Czyżew. Ogień całkowicie objął koparko-ładowarkę.





