Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie Wielkiej wzbogaciła się o nowy ciężki sprzęt. W minioną sobotę, 9 maja, oficjalnie przekazano strażakom kluczyki do wozu ratowniczo-gaśniczego MAN TGM 18.320. Uroczystość połączono z lokalnymi obchodami Dnia Strażaka.
Czyżew
W Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie odbyły się eliminacje do VI Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej i Sztuk Wizualnych „PIKtoGRAmy" w kategorii „Mistrzowie Piosenki". O awans do kolejnego etapu walczyło 25 wokalistów z terenu gminy.
Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie mają do dyspozycji nowy sprzęt. We wtorek, 5 maja, do jednostki trafiła łódź wiosłowo-motorowa wraz z przyczepką transportową. Wyposażenie zostało przekazane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem.
Mszą świętą, przemarszem pod pomnik i sportową rywalizacją uczczono w Czyżewie 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W niedzielnych uroczystościach wzięli udział mieszkańcy gminy, władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz lokalnych instytucji.
Już dziś, 2 maja, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rosochatem Kościelnem będą obchodzić swoje święto. Wydarzenie rozpocznie się późnym popołudniem od uroczystości w lokalnej świątyni.
W najbliższą niedzielę, 3 maja, Czyżew będzie świętował 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Zaprezentowano harmonogram tegorocznych obchodów, które połączą tradycyjne ceremonie ze zmaganiami sportowymi.
Białystok ma swoje niedźwiadki, Wrocław słynne krasnale, a teraz własnego symbolu szuka Czyżew. Urząd Miejski ogłosił konkurs na projekt figurki, która ma stać się nową wizytówką gminy i lokalną atrakcją turystyczną.
W minioną sobotę, 25 kwietnia, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rosochatem Kościelnem przeprowadzili nietypową akcję. Tym razem strażacy nie wyjeżdżali do pożaru czy zdarzenia drogowego, ale zaangażowali się w prace na rzecz lokalnej parafii.
Aż 320 kilogramów porzuconych butelek zebrano z zaledwie jednej, niewielkiej działki na terenie Czyżewa. To tylko część odpadów, które zniknęły z lokalnego krajobrazu podczas akcji "Sprzątanie Gminy". Inicjatywa zorganizowana przez Młodzieżową Radę Gminy Czyżew zaangażowała uczniów, seniorów, lokalnych mieszkańców i służby komunalne.
W czwartek, 23 kwietnia, w siedzibie Zarządu Dróg Powiatowych w Wysokiem Mazowieckiem doszło do podpisania umowy na realizację kolejnego zadania drogowego w regionie. Tym razem prace obejmą ponad kilometrowy odcinek na terenie gminy Czyżew.
- Wzruszające pożegnanie w ZSOiZ w Czyżewie. „Patrzymy na Was z dumą” [foto]
- Pożar opon w gminie Czyżew. Ogień zagrażał pobliskim budynkom
- Mieszkanki gminy Czyżew znów pokazały siłę. Za nami policyjne szkolenie [wideo/foto]
- Setki prac wpłynęły do GOK-u w Czyżewie. Kto wygrał w plastycznych zmaganiach?





