piątek, 11 październik 2019 16:58

Czyżew. Uczą bezpieczeństwa poprzez zabawę [foto]

Sokołowscy
Czyżew. Uczą bezpieczeństwa poprzez zabawę [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Policjanci spotkali się z uczniami najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Czyżewie i Jabłonce Kościelnej, aby porozmawiać o tym jak unikać zagrożeń w drodze do szkoły. Profilaktyka i dobra zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie.

Wysokomazowieccy policjanci odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie i Jabłonce Kościelnej. Funkcjonariusze poprzez zabawę opowiadali młodym słuchaczom o zasadach bezpieczeństwa. Uczyli jak skutecznie wezwać służby mundurowe w sytuacji zagrożenia i w jaki sposób udzielić pomocy osobie leżącej. Młodzi słuchacze dowiedzieli się także jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak zachować się w przypadku kontaktu z osobą obcą. Do nauki bezpieczeństwa wykorzystane zostały elementy zestawu „Autochodzik”, zakupionego w ramach projektu KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem, a profilaktyka i zabawa to doskonały sposób na skuteczną naukę o bezpieczeństwie nie tylko na drogach.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Dział: Czyżew