środa, 10 styczeń 2018 20:15

XVII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie [wideo/foto]

Sokołowscy
XVII „Prezentacje Kolęd i Zespołów Kolędniczych” w Czyżewie [wideo/foto] Foto: Patryk Wojtczuk/wysokomazowiecki24

W niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. odbyła się już siedemnasta edycja „Prezentacji Kolęd i Zespołów Kolędniczych”, które organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Spotkanie rozpoczęła Pani Katarzyna Kostro Dyrektor GOK-u, która powitała licznie zgromadzoną publiczność.

Prezentacje kolędnicze zainaugurowały „Jasełka” w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii, których opiekunem jest Pani Wioletta Muszyńska. Następnie wystąpiły „Herody z Perlejewa” przygotowane przez Bożenę Bujno- Prezesa Stowarzyszenia „Perlejewo łączy”. Warto nadmienić, iż jedną z ról w widowisku gra Wójt Gminy Perlejewo Krzysztof Radziszewski. Jako kolejna grupa wystąpiły dzieci z „Teatru Marzeń” czyżewskiego GOK-u, prowadzonego przez Annę Kazimierczuk, które wcielając się w rolę aniołków, choinek, śnieżynek i mikołajek zaprezentowały wiersz bożonarodzeniowy. Tegoroczne kolędowanie w Czyżewie zakończył koncert kolęd i utworów bożonarodzeniowych wyśpiewanych wspólnie przez zespół wokalny działający w GOK-u pod opieką Piotra Ostrowskiego, wspólnie ze Scholą działającą przy Parafii w Dąbrowie Wielkiej pod opieką Ks. Pawła Perkowskiego.

Wszyscy występujący otrzymali na pamiątkę dyplomy, które gratulując udanych prezentacji wręczał Zastępca Burmistrza Andrzej Molenda. Licznie zgromadzona publiczność z żalem, ale i satysfakcją opuszczała po dwóch godzinach Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie.

Foto: Patryk Wojtczuk/wysokomazowiecki24

(na podst. GOK w Czyżewie)