Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Kukurydza

WysMaz24 1135 x 150 px

Tak będzie wyglądać nowe przedszkole w Czyżewie [foto]
Tak będzie wyglądać nowe przedszkole w Czyżewie [foto]

Tak będzie wyglądać nowe przedszkole w Czyżewie [foto]

 banner
 banner

 banner

Prace nad budową przedszkola w Czyżewie już wkrótce wejdą na nowy etap. W nowym obiekcie będzie 6 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziały żłobkowe.

Jak informuje Urząd Miejski w Czyżewie: - Obecnie złożona została w celu uzyskania pozwolenia na budowę gotowa dokumentacja projektowa tak wyczekiwanego w naszej gminie obiektu. Potem będzie wszczęta procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy. Przypominamy, że w nowym obiekcie znajdzie swoje miejsce 6 oddziałów przedszkolnych i 2 oddziały żłobkowe. Nowe przedszkole będzie bardzo przestronne i nowoczesne – jego powierzchnia wyniesie ponad 1 tyś. m2. Będzie to budynek parterowy, z węzłem kuchennym, zapleczem socjalnym i nowoczesnym wyposażeniem. Dla przedszkolaków i dzieci młodszych wybudowane zostaną oddzielne place zabaw. Na budowę nowego przedszkola Gmina Czyżew uzyskała dofinansowanie w wysokości 3.000.000,00 zł z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 i 1.800.00,00 zł z II etapu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Trochę niepokoimy się, że przy obecnej sytuacji w kraju ta kwota będzie mocno niewystarczająca.

Mamy jednak nadzieję, że jakoś poradzimy sobie i nasi mali mieszkańcy gminy będą mieli lepsze warunki do rozwoju w tak nowoczesnym i pięknym przedszkolu. Umożliwi ono również przyjęcie większej liczby dzieci, a tym samym pozwoli większej grupie młodych mam na podjęcie pracy zawodowej.

foto: UM w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk