czwartek, 13 czerwiec 2019 08:34

Czyżew. V Gminne Obchody "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom"

Sokołowscy
Czyżew. V Gminne Obchody "Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom" foto: SKZCz

Już po raz piąty w Gminie Czyżew, w roku 2019 od 3 do 7 czerwca, obchodzony był "Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom", którego inicjatorką była Renata Kulesza - pracująca w Gminnym Przedszkolu w Czyżewie jako nauczyciel wspomagający, członkini Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej.

W tym roku w ramach inicjatywy czytane były bajki i wiersze najmłodszym podopiecznym placówek edukacyjnych w Gminie Czyżew tj. w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej, w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem oraz w Gminnym Przedszkolu w Czyżewie. Dzieciom czytali wolontariusze z Urzędu Miejskiego w Czyżewie, Klubu "Senior +" Gminy Czyżew, Stowarzyszenia Kulturalnego Ziemi Czyżewskiej, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czyżewie, Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie, Biblioteki Publicznej Gminy Czyżew oraz Muzeum Ziemi Czyżewskiej.

Działaniu koordynowanemu przez Stowarzyszenie z Czyżewa honorowego patronatu udzieliła Anna Bogucka - Burmistrz Czyżewa. Podsumowanie odbyło się w siedzibie Biblioteki w Czyżewie. Dzieci otrzymały lizaki i kolorowe balony, natomiast dorośli wolontariusze, instytucje oraz grupy nieformalne upominki i "podziękowania". Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Do "zaczytania" za rok!

(SKZCz)