Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wielki dzień dla Rosochatego Kościelnego: Otwarcie nowoczesnego boiska [wideo/foto]

Wielki dzień dla Rosochatego Kościelnego: Otwarcie nowoczesnego boiska [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

Dzień 21 maja 2023 roku na zawsze zapisze się złotymi zgłoskami w historii Rosochatego Kościelnego. To właśnie dzisiaj rozpoczął się nowy rozdział w historii sportowego życia tej miejscowości. Wielofunkcyjne boisko, śniło się nie tylko entuzjastom sportu, ale wszystkim mieszkańcom – od dzisiaj jest już oficjalnie otwarte.

Początek wydarzenia to uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Doroty, po której nastąpiła wielka parada do miejsca nowej inwestycji. Dzieci, młodzież, władze gminy i zaproszeni goście - wszyscy razem wkroczyli na nowy obiekt, który stał się miejscem głównych uroczystości.

Na płycie głównej boiska odbyły się najważniejsze punkty programu. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Rosochatem Kościelnem Bogusława Kossakowska powitała zgromadzonych. Następnie głos zabrała Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka. W swoim przemówieniu wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej wartościowej inwestycji.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali władze gminy oraz zaproszeni goście, po czym uczniowie zaprezentowali program artystyczno-sportowy. Władze gminy i goście, m.in. Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka, Senator RP Jacek Bogucki, czy wicewojewoda podlaski Tomasz Madras, mieli też okazję do zabawy - spróbowali swoich sił jako piłkarze, wykonując "jedenastki" na nowym obiekcie sportowym.

Część sportową obchodów dopełniły Igrzyska Sportowe Młodzieży Gminy Czyżew, a całe wydarzenie zakończył piknik rodzinny. Na uczestników czekały liczne smakołyki przygotowane przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.

Obiekt jest prawdziwym skarbem dla lokalnej społeczności. Na terenie boiska znajduje się bieżnia, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, a także boisko do piłki nożnej oraz boisko wielofunkcyjne. Wszystko to położone przy głównej ulicy - Mazowieckiej - stanowi teraz dumę i wizytówkę Rosochatego Kościelnego. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskali dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej, która zapewne stanie się miejscem wielu lokalnych sukcesów.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk