miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Konkurs Piosenki Polskiej: Muzyczne talenty powiatu wysokomazowieckiego wyróżnione w Czyżewie [foto]
foto: GOK w Czyżewie

Konkurs Piosenki Polskiej: Muzyczne talenty powiatu wysokomazowieckiego wyróżnione w Czyżewie [foto]

18 czerwca 2023 roku Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie przeniósł się w magiczny świat polskiej piosenki. Odbył się tutaj bowiem Konkurs Piosenki Polskiej, który zgromadził 22 uczestników: solistów, duety oraz zespoły z 15 instytucji kultury i oświaty powiatu wysokomazowieckiego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono miłośników muzyki i młodych talentów.

Komisja konkursu, w składzie Grzegorz Kulik i Agnieszka Ołdakowska, miała trudne zadanie. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników, musieli wybrać najlepszych.

Nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

W kategorii I (klasy I-III), nagrody zdobyli: Inga Porowska ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury i Tradycji Regionalnej Podlasie z Szepietowa oraz Julia Dmuchowska ze Szkoły Podstawowej w Sokołach. Wyróżnienie przypadło Dominice Równej ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie oraz Damianowi Falkowskiemu ze Szkoły Podstawowej w Sokołach.

W kategorii II (klasy IV-VI) nagrodzono: Amelię Kaczyńską z Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie oraz Antoninę Średnicką ze Szkoły Podstawowej w Szepietowie. Wyróżnienie otrzymali: Małgorzata Kalinowska ze Szkoły Podstawowej w Święcku Wielkim, Damian Maciejczuk z Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie oraz Kamila Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Wielkiej.

W kategorii III (klasy VII-VIII) nagrodzona została Anita Dmochowska z Gminnej Biblioteki w Czyżewie, a wyróżnienie otrzymała Gabriela Stypułkowska ze Szkoły Podstawowej w Szepietowie.

W kategorii szkół średnich nagrodzono Gabrielę Jabłońską ze Stowarzyszenia Sympatyków Chóru Harmonica oraz Aleksandrę Zawistowską z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie.

Wśród duetów i zespołów w kategoriach klas I-III nagrodzono: Julię Dmuchowską i Bronisława Nowaka z Centrum Kultury-Biblioteki w Sokołach oraz Zespół wokalny Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie grupa młodsza. Wyróżnienie otrzymali: Julita Godlewska i Zofia Krystosiak ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie, zespół SPOKOO z Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu oraz Emilia Murawska i Michalina Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Wojnach Krupach.

Z kolei w kategorii zespołów i duetów w klasach IV-VIII oraz w szkole średniej, nagrodzono Zespół wokalny Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie grupa starsza oraz Zespół wokalny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie. Wyróżnienie otrzymały Zespoły Gminnego Ośrodka Kultury w Nowych Piekutach oraz Zespół Wokalny Wojny Krupy.

Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym oraz ich opiekunom i dyrektorom instytucji.

foto: GOK w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk