miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Dni Czyżewa 2023: Miasto świętuje, najlepsi nagradzani [wideo/foto]

Dni Czyżewa 2023: Miasto świętuje, najlepsi nagrodzeni [wideo/foto]

Dni Czyżewa, tradycyjne święto miasta, odbyły się 8-9 lipca 2023 roku, dostarczając niezapomnianych emocji dla wszystkich mieszkańców i gości. Wydarzenie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zgromadziło dużą liczbę uczestników. Portal WysokoMazowiecki24.pl objął dni swoim patronatem medialnym.

W sobotę, 8 lipca, Biblioteka Publiczna w Czyżewie otworzyła swoje drzwi dla miłośników sztuki. Wystawa Prac Plastycznych Klubu Seniora w Czyżewie była dostępna od rana do popołudnia. Tego dnia na stadionie "Orlik" odbył się również II Turniej Teqball o "Puchar Burmistrza Czyżewa" oraz można było uczestniczyć w grach i zabawach sportowych zorganizowanych przez KS "Orlęta Czyżew".

Niedziela, 9 lipca, przyniosła ze sobą jeszcze więcej emocji. Dzień rozpoczął się od VII Spławikowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Burmistrza Czyżewa. Po południu natomiast na stadionie miejskim odbył się koncert laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki "Polskie Przeboje" oraz pokazy taneczne z udziałem Agustina Egurrola. Wieczorem wystąpiła "DARIA MARX". Dzień zakończył się spektakularnym pokazem laserowym.

Na miejscu nie zabrakło dodatkowych atrakcji: urządzeń rekreacyjnych, stanowisk handlowych, gastronomicznych, promocyjnych, informacyjnych, animacji dla dzieci, przejażdżek bryczkami, kajaków i rowerów wodnych. Dodatkowo miłośnicy motoryzacji mogli podziwiać wystawę Zabytkowych Motocykli organizowaną przez Klub Miłośników Motocykli ŻUBR Zambrów.

Rok 2022 był wyjątkowy dla społeczności Gminy Czyżew, obfitując w wiele wspaniałych inicjatyw oraz wybitnych jednostek, które wniosły istotny wkład w rozwój lokalnej społeczności. Wręczenie nagród w różnych kategoriach jest wyrazem uznania dla tych, którzy wyróżnili się swoim zaangażowaniem i pracą.

W kategorii "Przedsiębiorca Roku", nagrodę otrzymał Arkadiusz Żanowski z firmy CLOVIN S.A. za wkład w rozwój przedsiębiorczości na terenie Gminy Czyżew.

W kategorii "Rolnik Roku", nagrodzono Państwa Alicję i Tomasza Walczuków, Ewę i Andrzeja Walczuków, Mariolę i Mariusza Kujawów oraz Emilię i Przemysława Dmochowskich. Ich wysiłek i zaangażowanie w rolnictwo jest inspiracją dla innych.

Nagroda "Społecznik Roku" została przyznana OSP Rosochate Kościelne za organizację od wielu lat akcji Honorowego Dawcy Krwi oraz dla Księdza Wojciecha Turka. To dowód na to, jak ważna jest aktywność społeczna dla dobra lokalnej społeczności.

Wyróżnienie w kategorii "Sołtys Roku" otrzymali Panowie Marek Jaźwiński oraz Piotr Truszkowski, za ich pracę na rzecz lokalnych społeczności.

Nauczyciele-wychowawcy roku to Pani Alina Rzymska, Pani Irena Janczewska, Pani Bogusława Pietruszewska i Pan Robert Krakówko. Ich zaangażowanie w edukację młodego pokolenia zostało docenione przez społeczność.

W kategorii "Sportowiec Roku" nagrody otrzymali reprezentanci Klubu Sportowego „Orlęta Czyżew”, Arkadiusz Saniewski, Szymon Turkot, Jakub Pietruszewski i Szymon Jaźwiński.

Najlepszymi uczniami roku okazali się Aleksandra Kulesza, Wojciech Krasowski i Michał Dmochowski. To młodzi ludzie, którzy zasługują na uznanie za swoje osiągnięcia w nauce.

Osobowość w dziedzinie kultury to Teatr Marzeń Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie oraz Norbert Dariusz Tomaszewski, za wkład w promocję regionu, popularyzację historii Ziemi Czyżewskiej oraz znaczący wkład w publikacje pt. „ Czyżew. Kartki z dziejów miasta, gminy i parafii”.

Puchary, dyplomy oraz nagrody wręczono także zwycięzcom spławikowych zawodów wędkarskich o Puchar Burmistrza Czyżewa. Zwyciężył w nich Kalinowski Grzegorz. Drugie miejsce zajął Ryszard Wasilewski, trzecie zaś Karol Turkowski.

Uhonorowano również laureatów turnieju Teqball o puchar Burmistrza Czyżewa, który odbył się w sobotę 8 lipca 2023r. na czyżewskim Orliku. W kategorii singiel wygrał Szymon Jaźwiński, a w deblu triumfowali Adrian Zalewski i Przemysław Pawlak.

Pani Burmistrz podziękowała osobom, które podjęły trud organizacji tych zawodów, wręczając pamiątkowe dyplomy: Robertowi Monarcho – za organizację turnieju Teqball, Kamilowi Wasilewskiemu – za organizacje zawodów wędkarskich oraz członkom Klubu Orląt z Mariuszem Lakowskim na czele za organizację turnieju dla dzieci i młodzieży.

Podczas ceremonii wręczono również nagrody dla rolników: Dariusza Stokowskiego, Damiana Dąbrowskiego, Dariusza Góralczyka za promocję hodowli zwierząt na terenie Gminy Czyżew oraz reprezentowanie gminy na XXIX Regionalnej Wystawie Zwierząt w Szepietowie.

W tym roku Dni Czyżewa były wyjątkowo atrakcyjne, pełne emocji i wspaniałych występów, dzięki czemu mieszkańcy już nie mogą się doczekać kolejnej edycji tej wyjątkowej imprezy.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk