Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem przywitała uczniów po generalnym remoncie [foto]
foto: UM w Czyżewie

Szkoła Podstawowa w Rosochatem Kościelnem przywitała uczniów po generalnym remoncie [foto]

 banner
 banner

 banner

Uczniowie wracający do szkolnych ławek po letnich wakacjach w Szkole Podstawowej w Rosochatem Kościelnem spotkali się z niespodzianką. W czasie ich wakacyjnego odpoczynku budynek, w którym zdobywają wiedzę, przeszedł gruntowną metamorfozę.

4 września uroczyście odnowiona szkoła powitała swoich uczniów. Cały projekt realizowany był dzięki wsparciu z Rządowego Programu Polski Ład, z którego gmina Czyżew pozyskała dofinansowanie w kwocie 1 999 999,00 zł. Łączny koszt inwestycji wyniósł 2 167 904,79 zł.

Modernizacja objęła różne części budynku: od sal lekcyjnych, przez korytarze, aż po szatnie i łazienki. Szkoła została nie tylko odnowiona, ale przede wszystkim dostosowana do współczesnych standardów edukacyjnych. Zadbano o wymianę stolarki drzwiowej oraz modernizację instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych.

W czasie uroczystej inauguracji roku szkolnego Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka, wyraziła radość z powodu zakończenia prac i podkreśliła wagę takich inwestycji dla kształcenia i rozwoju młodzieży. Jacek Bogucki, Senator RP, przypomniał o swojej inicjatywie z lat 90-tych dotyczącej budowy tej placówki i wyraził zadowolenie z jej obecnego stanu.

To ważny moment dla społeczności lokalnej, zwłaszcza, że w maju tego roku mieszkańcy Rosochatego Kościelnego mogli cieszyć się z oddania do użytku nowoczesnego kompleksu sportowego. Dyrektorka szkoły, Bogusława Kossakowska, dziękując władzom gminy, podkreśliła znaczenie tych zmian dla całej społeczności szkolnej.

foto: UM w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk