Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Radomir

WysMaz24 1135 x 150 px

Czyżew: Piknik Militarny – wydarzenie, które nie pozwoliło się nudzić [wideo/foto]

Czyżew: Piknik Militarny – wydarzenie, które nie pozwoliło się nudzić [wideo/foto]

 banner
 banner

 banner

10 września 2023 roku, mieszkańcy i goście Czyżewa mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w Pikniku Militarnym. Wydarzenie odbyło się na placu przy Kościele Parafialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła i zgromadziło przedstawicieli licznych jednostek wojskowych oraz zwykłych obywateli, ciekawych świata techniki i obronności.

Dzień rozpoczął się od Mszy świętej w intencji Wojska Polskiego, odprawionej w kościele parafialnym w Czyżewie. Po zakończeniu ceremonii religijnej, uczestnicy mieli okazję przejść na plac, gdzie zorganizowano bogaty pokaz sprzętu wojskowego.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele różnych jednostek wojskowych, takich jak 15 i 20 Brygada Zmechanizowana, 8 batalion radiotechniczny z Lipowca / 183 krt Plewki, czy 1. Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej. Na miejscu pojawili się także kadeci OPW oraz członkowie Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego "Podziemie". Nie zabrakło też stoisk uczniów z ZSOiZ w Ciechanowcu oraz ZSOiZ w Czyżewie, a także pokazów strażaków z OSP Czyżew. Każdy mógł też usiąść w policyjnym radiowozie oraz włączyć sygnały świetlne.

Piknik Militarny w Czyżewie stał się doskonałą okazją do tego, by z bliska przyjrzeć się nowoczesnemu sprzętowi wojskowemu i dowiedzieć się więcej o działalności różnych jednostek. Wśród prezentowanych pojazdów można było zobaczyć między innymi SPZR POPRAD oraz polski KTO Rosomak. Każdy mógł też z bliska obejrzeć szeroką gamę broni używaną w Wojsku Polskim.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk