Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Radomir

WysMaz24 1135 x 150 px

Uroczyste Narodowe Czytanie w Czyżewie: Kto się pojawił? [foto]
foto: UM w Czyżewie

Uroczyste Narodowe Czytanie w Czyżewie: Kto się pojawił? [foto]

 banner
 banner

 banner

11 września 2023 roku o godzinie 9:00 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie odbyła się kolejna już edycja Narodowego Czytania. Wydarzenie, odbywające się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zebrało licznych przedstawicieli lokalnej społeczności, w tym Burmistrz Annę Bogucką i księdza Wojciecha Turka.

Organizatorami tego kulturalnego wydarzenia byli Kierownik Biblioteki Publicznej Katarzyna Kazimierczuk oraz Dyrektor ZSOiZ w Czyżewie Przemysław Uszyński. W ramach tegorocznego Narodowego Czytania wybrana została lektura "Nad Niemnem" autorstwa Elizy Orzeszkowej.

Oprócz władz lokalnych i duchowieństwa, w wydarzeniu uczestniczyli również członkowie Klubu Seniora, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych.

Narodowe Czytanie to akcja społeczna, która ma na celu propagowanie literatury narodowej. Inicjatywa ta została zainicjowana w 2012 roku i co roku gromadzi licznych uczestników, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podczas wydarzenia czytane są obszerne fragmenty wybranych dzieł literatury polskiej.

foto: UM w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk