Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Czyżew: 120-lecie OSP – Medale, odznaczenia i nowy ciężki samochód SCANIA [foto]
foto: Patryk Wojtczuk

Czyżew: 120-lecie OSP – Medale, odznaczenia i nowy ciężki samochód SCANIA [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

15 września 2023 r. Czyżew uczcił wyjątkowy jubileusz - 120-lecie powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie. To był dzień pełen uroczystości i wydarzeń mających na celu podkreślenie roli, jaką jednostka odgrywa w lokalnej społeczności.

Uroczystości zainaugurowała Sesja Rady Miejskiej, podczas której nadbryg. dr inż. Adam Konieczny otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Czyżew. Sesja odbyła się w Urzędzie Miejskim.

O godzinie 12:00, zgodnie z planem, odbyła się Msza Święta w kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, która zgromadziła grono gości i strażaków. Msza była czasem refleksji i modlitwy za wszelkie sukcesy i trudy jednostki w ciągu ostatnich 120 lat.

Najbardziej wyczekiwanym punktem dnia było jednak poświęcenie i przekazanie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki SCANIA. Jest to inwestycja o wartości 1 549 923,00 zł. Samochód jest wyjątkowo dobrze wyposażony – posiada zbiornik wody o pojemności 7 000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 71 litrów, autopompę o wydajności 5 271 litrów na minutę, działko wodno-pianowe DWP32, linię szybkiego natarcia oraz maszt oświetleniowy.

Ta znacząca inwestycja nie tylko podkreśla ważną rolę jednostki OSP w Czyżewie, ale również stanowi mocne wsparcie dla przyszłych działań i wyzwań, które niewątpliwie będą przed strażakami.

foto: Patryk Wojtczuk

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk