miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Radomir
Czyżew: Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [wideo/foto]
foto: Patryk Wojtczuk 

Czyżew: Wspólne świętowanie 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości [wideo/foto]

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, w Czyżewie odbyły się uroczystości upamiętniające 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Mieszkańcy zgromadzili się, by wspólnie uczcić ten ważny moment w historii narodu.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Podczas Mszy Świętej wierni wspólnie odśpiewali hymn państwowy, aktywnie włączając się w ogólnopolską akcję "Niepodległa do hymnu".

Następnie odbyło się złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości w Czyżewie, co było wyrazem pamięci i hołdu dla tych, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Część oficjalna kontynuowana była w Gminnym Ośrodku Kultury w Czyżewie, gdzie odbyły się przemówienia okolicznościowe oraz ogłoszenie wyników konkursów. Konkurs wiedzy historycznej pt. "Rok 1863 na Pograniczu Mazowsza i Podlasia. Czyżew i okolice w Powstaniu Styczniowym" podkreślił znaczenie lokalnej historii, a konkurs plastyczny "Niepodległość oczami dzieci i młodzieży" zaakcentował kreatywność młodych mieszkańców.

W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni i Tańca z GOK w Czyżewie oraz zespół wokalny "Eufonia Czyżew", który zaprezentował koncert patriotyczny "Kraju mój piękny...".

Dopełnieniem świętowania była wystawa pokonkursowa "Niepodległość oczami dzieci i młodzieży" w GOK Czyżew. Prezentowane prace konkursowe, stworzone przez najmłodszych, były ciekawą interpretacją tematu niepodległości, ukazującą różnorodność perspektyw młodych artystów.

foto: Patryk Wojtczuk 

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk