piątek, 16 sierpień 2019 16:20

Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Czyżewie [foto]

14 sierpnia 2019r. w Czyżewie kibice i sympatycy kolarstwa mieli okazję dopingować kolarzy zawodowych i amatorów na trasach gminy i miasta Czyżew.

Wyścig poświęcony wybitnemu kolarzowi Zbigniewowi Szczepkowskiemu jako memoriał zorganizowany przez Burmistrza Czyżewa i Stowarzyszenie Mazovia Team zgromadził ponad 50 kolarzy zawodowych z 5 państw tj. Turcji, Niemiec, Białorusi, Estonii oraz klubów z Polski.

Początkowo kolarze mieli ścigać się na dystansie 120km tj., 5 okrążeń po 24 km trasą od Czyżewa ze startem na ul. Cichej do Dąbrowy Wielkiej, Rosochatego Kościelnego i powrót do Czyżewa na linię startu ale z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne sędziowie skrócili dystans do 4 okrążeń tj. około 100km.

Po zaciętej walce i ucieczce klikuosobowej grupy kolarzy zwycięstwo odniósł polski kolarz grupy CAJA RURAL-SEGUROS RGA Alan Banaszek, drugie miejsce wywalczył Turek YILAZ Emre Yunus a trzecie także polski kolarz Tobiasz Pawlak z grupy HUROM BDC Development.

Jak zacięta była rywalizacja kolarzy niech świadczy czas w jakim zwycięzca i 6 kolarzy z grupy prowadzącej pokonali dystans prawie 100km tj. 2 godz. 6 min i 42 sekundy. Zatem średnia na całym dystansie wyniosła ponad 48km/h.

Klasyfikację drużynową wygrała drużyna WIBATECH MERX z Wrocławia.

Oprócz zawodowców na trasę wyścigu z 1 minutowym opóźnieniem wystartowali śmiałkowie amatorzy, którzy mieli do pokonania dystans 1 okrążenia oraz tzw. mastersi tj. amatorzy zrzeszeni którzy mieli do pokonania 2 okrążenia tj. 48 km.

W kategorii Mazovia Masters III zwycięstwo odniósł Kacper Bartkowski, II miejsce Jerzy Łętowski, III miejsce Krystian Górski.

W kategorii amatorów ( chyba najbardziej interesującej lokalną społeczność) zwycięstwo odniósł Andrzej Szulborski, drugi był Kamil Ryczkowski a trzeci Zbigniew Kamiński.

Po zakończonych zawodach przy znacznie lepszej pogodzie ceremonii nagradzania zwycięzców dokonała Anna Bogucka – Burmistrz Czyżewa oraz Dyrektor Wyścigu Marcin Wasiołek.

Pani Burmistrz gratulując zwycięzcom i wszystkim kolarzom biorącym udział w zawodach złożyła również podziękowania współorganizatorom wyścigu, służbom zabezpieczającym wyścig ( w szczególności) strażakom dbającym o bezpieczeństwo na całej trasie wyścigu, oraz wyraziła nadzieję że tak wspaniała impreza sportowa znajdzie swoją kontynuację w latach następnych. Słowa podziękowania należą się również kibicom którzy tak licznie zgromadzili się i dopingowali zawodników na całej trasie wyścigu.

(Urząd Miejski w Czyżewie)

Dział: Czyżew