środa, 11 wrzesień 2019 18:08

Czyżew. Europejskie Dni Dziedzictwa 2019

Sokołowscy

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego. Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru. Ogólnopolskim koordynatorem EDD jest Narodowy Instytut Dziedzictwa, którego jednym z celów jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego, edukacja społeczna i uwrażliwienie na problematykę ochrony zabytków.

Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie zaprasza do Muzeum Ziemi Czyżewskiej w dniach 7- 8 września oraz 14- 15 września (sobota, niedziela)

  • 11.30- zajęcia plastyczne, konkursy historyczne, quizy, zagadki

(udział w inicjatywie jest bezpłatny)