ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Klukowo: Ochotnicza Straż Pożarna świętowała 100-lecie istnienia [foto]
foto: Sławomir Bryc, Bryc Foto-Video

Klukowo: Ochotnicza Straż Pożarna świętowała 100-lecie istnienia [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

16 września 2023 roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Klukowie świętowała setną rocznicę swojego istnienia. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W trakcie liturgii poświęcono nowy sztandar jednostki, który będzie od tej pory towarzyszył strażakom w ich służbie.

Główne obchody odbyły się na placu za Urzędem Gminy w Klukowie. Wśród obecnych znaleźli się liczni goście, w tym parlamentarzyści i samorządowcy, oraz poczty sztandarowe sąsiednich jednostek OSP. Nie obyło się również bez oficjalnej części, podczas której wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków oraz osób, które na przestrzeni lat wspierały jednostkę.

Jubileuszowe obchody były również okazją do oficjalnego przekazania jednostce nowego średniego wozu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Renault D16 z zabudową Wawrzaszek. Pojazd ten znacząco zwiększy możliwości operacyjne strażaków i będzie służył społeczności w Klukowie przez wiele kolejnych lat.

Był to ważny dzień nie tylko dla strażaków z Klukowa, ale również dla całej lokalnej społeczności, która ma powody do dumy z długiej i chlubnej historii swojej jednostki OSP.

foto: Sławomir Bryc, Bryc Foto-Video

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk