wtorek, 03 grudzień 2019 18:47

W Pszczółczynie odbyła się debata o bezpieczeństwie [foto]

W świetlicy wiejskiej w Pszczółczynie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz Posterunku Policji w Sokołach omówili funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, program „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikację „Moja Komenda”. Obecni na spotkaniu mieszkańcy wskazywali zagrożenia, które obserwują w swoim otoczeniu.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem oraz Posterunku Policji w Sokołach spotkali się dzisiaj (03.12) z uczestnikami Klubu Seniora oraz z mieszkańcami Pszczółczyna, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie miało na celu diagnozę i weryfikację zagrożeń wskazywanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debacie przewodniczył Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Janusz Zaremba oraz kierownik Posterunku Policji w Sokołach mł. asp. Kamil Ksepka.

Mundurowi przedstawili uczestnikom debaty zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przybliżyli sylwetki dzielnicowych – policjantów pierwszego kontaktu ze społeczeństwem. Omówili też założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz zachęcali do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”.

W dalszej części spotkania mieszkańcy wskazali zagrożenia, które będą przedmiotem dalszej analizy ze strony Policji i podmiotów mających wpływ na zapewnienie bezpieczeństwa na tym terenie. Wśród zgłaszanych problemów znalazły się zagrożenia związane z ruchem drogowym. Wskazano też potrzebę prowadzenia działań profilaktycznych skierowanych do seniorów m.in. w zakresie przeciwdziałania kradzieżom mienia,oszustwom i zaginięciom.

Jak informują policjanci tego typu spotkania z mieszkańcami będą kontynuowane.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

129 161273pszcz

129 161274pszcz