środa, 30 wrzesień 2020 20:34

Kobylin-Borzymy. 15. rocznica tragicznej śmierci maturzystów z Białegostoku [foto]

Ozonowanie Nasze Kwiaty

W środę (30.09) mija 15 lat od tragicznej śmierci uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Autokar wiozący maturzystów zderzył się z ciężarówką w pobliżu miejscowości Sikory-Wojciechowięta, gmina Kobylin-Borzymy. Zginęło 13 osób.

W kolejną rocznicę wypadku pod Jeżewem Wójt Gminy Kobylin-Borzymy Dariusz Sikorski oraz radny Krzysztof Targoński złożyli kwiaty i znicz pod pomnikiem ofiar. Ofiary tragedii uczcili również: w imieniu Prezydenta Miasta Białegostoku Rafał Rudnicki – Z-ca Prezydenta wraz z radnymi miasta oraz Krzysztof Wądołowski - Wójt Gminy Zawady.

30 września mija 15 lat od tragedii, która wydarzyła się w pobliżu miejscowości Sikory-Wojciechowięta, gmina Kobylin-Borzymy. Autokar z białostockimi maturzystami, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, zderzył się z ciężarową lawetą. Zginęło 13 osób, w tym 9 maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku oraz jeden z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Pozostałymi ofiarami byli dwaj kierowcy autokaru oraz kierowca ciężarówki.

Niedaleko miejsca wypadku, kilkadziesiąt metrów od drogi, postawiono kapliczkę i obelisk upamiętniający to tragiczne wydarzenie. To 3-metrowy postument, w którym od strony drogi umieszczono za szkłem dużą figurę Chrystusa Frasobliwego, z tyłu natomiast znajduje się obraz Matki Boskiej. Na postumencie znajdują się słowa papieża Jana Pawła II z orędzia na Światowy Dzień Młodzieży w 2004 roku: "Stańcie się nieustraszonymi świadkami miłości silniejszej od śmierci".

(info/foto: UG Kobylin-Borzymy)

30092020 2

30092020 3