ARTYKUŁ PARTNERA
Już od dłuższego czasu próbujesz odzyskać zaległą należność od dłużnika? Ciągłe powiadomienia, telefony i listy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Niestety ale kiedy windykacja polubowna nie przynosi oczekiwanych efektów wszczęcie postępowania sądowego jest nieuniknione. Jest to jedyna forma odzyskania wszystkich należności finansowych od dłużników stale uciekających od zapłaty. Konieczne jest tutaj szybkie działanie, aby nie doprowadzić do przedawnienia długu. W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw niezbędnych informacji o jakich musisz wiedzieć rozpoczynając sądową windykację należności. Zapraszamy do czytania!
Dobrze napisany pozew to Twój klucz! Sprawdź na co zwrócić uwagę
Aby windykacja sądowa przyniosła oczekiwany rezultat musisz wiedzieć jakie dokładnie kroki podjąć. Kluczowe jest właściwe wypełnienie pozwu! Musisz mieć świadomość, że jakiekolwiek błędy mogą być powodem do odrzucenia wniosku przez sąd. Poza podstawowymi danymi osobistymi należy właściwie uzasadnić oraz potwierdzić istnienie długu. Warto mieć przygotowane wszystkie wysyłane ponaglenia, wszelkie zalegające rachunki oraz faktury. Sprawa o odzyskanie należności może być prowadzona w postaci postępowania nakazowego, co jest znacznie szybszym rozwiązaniem jak i trybie zwykłym, gdzie konieczne jest wyznaczenie terminu rozprawy. Wielu wierzycieli chcących jak najszybciej odzyskać zalegające należności pieniężne decyduje się na rozwiązanie jak oferuje e-sąd! Roszczenia mogą zostać przeprowadzone w formie online, bez wychodzenia z domu i konieczności stawiania się na rozprawach sądowych! Musisz jednak wiedzieć o jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie istnienie długu nie może wzbudzać jakichkolwiek wątpliwości!
Odzyskaj zaległe należności z pomocą nie wychodząc z domu! E – sąd to Twoje rozwiązanie
Choć odzyskanie długu z pomocą e-sąd przynosi wierzycielom wiele korzyści to należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Konieczne jest spełnienie wszystkich przesłanek! Najważniejszą z nich jest fakt, że na drodze elektronicznego postępowania upominawczego można dochodzić tylko i wyłącznie zaległości, które zyskały status wymagalnych 3 lata od wniesienia wniosku. Bardzo często zadawane pytanie przez wierzycieli brzmi czy e – sąd zawsze rozpatruje wszystkie sprawy? Zdarzają się sytuacje kiedy ze względu na wysoki stopień skomplikowania konieczne jest aby sprawa została skierowana na tradycyjne postępowanie sądowe. Pod adresem https://e-sad.info.pl/ znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje na temat elektronicznego dochodzenia należności. Doświadczeni adwokaci z AIF Kancelarii wskażą na co musisz zwrócić szczególną uwagę, a także w przypadku odrzucenia pozwu przez e- sąd przeprowadzą Cię przez tradycyjne postępowanie sądowe o dochodzenie zaległych należności. Nie zwlekaj, skorzystaj z konsultacji i odzyskaj zaległe pieniądze od dłużnika!