banner

zebrowski2

primator

openmed2015b

Budowa domów - trendy 2023

Budowa domów - trendy 2023


ARTYKUŁ PARTNERA PORTALU

Ponieważ rynek ten rośnie i rozwija się, ważne jest, abyś był na bieżąco z trendami, aby Twoja firma mogła nadal spełniać oczekiwania klientów. Przyjrzyjmy się kluczowym trendom w budowie domów na zamówienie.

Nowy rodzaj klienta

Tradycyjnie ludzie zainteresowani domem budowanym samodzielnie byli starsi i zamożniejsi. Obecnie jednak na rynku pojawia się nowy rodzaj klientów. W szczególności obserwujemy rosnącą liczbę młodych profesjonalistów, którzy odkryli, że mogą pracować zdalnie. Mogą sobie pozwolić na budowę swoich domów z dala od miast, gdzie ziemia jest tańsza.

Nowe lokalizacje dla domów na zamówienie

Równolegle z poprzednim trendem obserwujemy, że ludzie szukają domów w coraz większej liczbie miejsc. Jeśli tylko ludzie mają dostęp do internetu, mogą budować domy niemal wszędzie, gdzie mogą uzyskać pozwolenie na budowę.

Samodzielne budowanie domów ekologicznych

Zrównoważony rozwój jest dziś coraz ważniejszym priorytetem dla właścicieli domów. Firmy budujące domy mają coraz więcej klientów, którzy chcą mieć energooszczędne budynki. Są one często wykonane z materiałów przyjaznych środowisku (takich jak drewno) i wyposażone w panele słoneczne. mamtoo.pl

Stawiaj na naturalne światło

Innym ważnym trendem architektonicznym w budowie domów jest szerokie wykorzystanie naturalnego światła. Ludzie proszą o więcej świetlików, okien od podłogi do sufitu i "przelotowych widoków", czyli elementów, które pozwalają osobie przebywającej w ogrodzie widzieć przez budynek i wyjść na drugą stronę.

Mini domy

Takie konstrukcje zapewniają mieszkańcom wszystkie elementy potrzebne do życia, bez konieczności zajmowania dużej ilości terenu. Małe domy mogą być budowane na miejscu lub z prefabrykatów i są szczególnie atrakcyjne ze względu na niskie koszty budowy.

Wejście na zewnątrz

Jednym z najważniejszych trendów w budowie domów jest rosnący popyt na projekty, które pozwalają wyjść na zewnątrz. Podczas pandemii i blokad ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, jak ważny jest kontakt z naturą, zwłaszcza dla zdrowia psychicznego. Klienci szukają projektów, które zapewnią im wspaniałe widoki na ogrody i przestrzenie zewnętrzne, a także drzwi przesuwnych, które pozwolą im wchodzić i wychodzić bez odczuwania ogromnej różnicy między tymi przestrzeniami.

Elastyczne pokoje

Elastyczny pokój to taki, który można łatwo przekształcić, aby spełniał różne funkcje. Po raz kolejny inspiracją była pandemia, kiedy to ludzie nagle zaczęli wykorzystywać swoje domy jako biura, siłownie, sale lekcyjne, a nawet kina domowe! Elastyczny projekt pokoju zawiera zazwyczaj dużo otwartej przestrzeni, co pozwala na łatwą zmianę jego przeznaczenia. Wbudowane szafy, rozkładane biurka i telewizory montowane na ścianach to inne typowe cechy elastycznych pomieszczeń.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk