Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Czy telewizor jako monitor ma szansę się sprawdzić? Poznaj możliwości Smart TV

Czy telewizor jako monitor ma szansę się sprawdzić? Poznaj możliwości Smart TV

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ PARTNERA PORTALU

Coraz częściej słyszy się o użytkownikach, którzy przesiedli się ze standardowych monitorów na telewizory Smart TV. Czy to faktycznie dobra alternatywa dla osób, które mają dość zbyt małych ekranów na laptopach i komputerach? Jakie możliwości daje telewizor jako monitor i jak go podłączyć? Sprawdź!

Jaki telewizor można podłączyć do komputera zamiast monitora?

Teoretycznie — nawet zwykłe telewizory mogą służyć za dodatkowy ekran do komputera. Niestety, ich funkcje są bardzo ograniczone, a korzystanie z takiego telewizora jest po prostu toporne i niewygodne. Bez dwóch zdań — telewizor z dostępem do internetu to najlepszy model, który możesz wybrać zamiast Smart TV!

Jakie telewizory Smart TV są dostępne?

Oferta Smart TV jest bardzo bogata, dlatego (jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczem takiego modelu) z pewnością znajdziesz model, który spełnia Twoje oczekiwania. Telewizory Smart znajdziesz w ofercie największych i bezkonkurencyjnych producentów RTV takich jak Samsung. Oferują telewizory o jakości do 8K, cały przekrój rozmiarów (przy czym 65 cali jest obecnie najchętniej wybierany), jak i telewizory z najbardziej zaawansowanymi matrycami OLED i QLED.

Telewizor jako monitor — co z nim zyskasz i jakie ma możliwości?

Smart w telewizorze otworzy przed Tobą całkowicie nowe możliwości podczas pracowania, grania w gry czy po prostu relaksowania się przy ulubionym serialu. Wszystko to zawdzięczają zaawansowanym parametrom, dostępowi do internetu i aplikacji oraz nowoczesnym rozwiązaniom np. do bezprzewodowego łączenia PC do TV.

Nieograniczony dostęp do sieci

Telewizor Smart na pierwszym miejscu oferuje dostęp do sieci i kilkuset aplikacji (modele z systemem Tizen oferują aż 500 aplikacji). Oznacza to, że już sam telewizor, nawet bez podłączania, staje się dodatkowym narzędziem do wyświetlania dokumentów, materiałów, prezentacji, wykładów, a nawet do prowadzenia wideokonferencji. To praktycznie samowystarczalny monitor!

Wygodna i szybka konfiguracja

Chcesz używać go jako drugiego monitora do pracy i wyświetlać ten sam pulpit, który widzisz u siebie na komputerze? W takiej sytuacji warto połączyć ze sobą dwa urządzenia.

Jak podłączyć PC do TV?

Ze Smart TV zrobisz to na dwa sposoby — za pomocą standardowego kabla HDMI lub w o wiele wygodniejszy sposób, czyli całkowicie bezprzewodowo. W tym celu wybierz opcję “Połącz” z Centrum Zadań, który znajdziesz na pasku systemu Windows. Twój telewizor powinien wyświetlić się jako jedno z proponowanych urządzeń, które mogą pełnić rolę drugiego ekranu.

Sterowanie inteligentnym domem

Czy wiesz, że ze Smart TV stworzysz inteligentny dom z prawdziwego zdarzenia? Najlepsze modele mają dostęp do platformy SmartThings, która pozwala Ci zarządzać wszystkimi urządzeniami Smart w domu lub w biurze. Ze SmartThings zyskujesz większą kontrolę nad swoim domem, a także dostęp go wygodnych funkcji tj. przesyłanie ekranu smartfona na telewizor.

 

Artykuł powstał przy współpracy płatnej z Samsung Electronics Polska.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk