środa, 11 grudzień 2019 18:15

Kulesze Kościelne. Akcja „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty"

Sokołowscy
Kulesze Kościelne. Akcja „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Profilaktyk wysokomazowieckiej komendy Policji, dzielnicowi z Posterunku Policji w Sokołach oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych. Prelegenci przestrzegali młodzież przed zażywaniem narkotyków i substancji psychoaktywnych.

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" to hasło kampanii skierowanej do młodych ludzi, mającej na celu zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Sokołach wraz z przedstawicielem wysokomazowieckiej Policji i PSSE w Wysokiem Mazowieckiem podczas spotkania z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Kuleszach Kościelnych omówili zdrowotne, prawne oraz społeczne konsekwencje uzależnienia od substancji odurzających. Młodzież mogła aktywnie uczestniczyć w dyskusji oraz obejrzeć spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii i jej hasła przewodniego. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są zasady odpowiedzialności prawnej osób w związku z popełnieniem czynów karalnych w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Spotkanie było też dobrą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i obowiązku używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)