poniedziałek, 29 czerwiec 2020 20:56

„Bitwa o wozy” wygrana przez Kulesze Kościelne! OSP wzbogaci się o nowy samochód

Ozonowanie Choinki

Podlaskim zwycięzcą konkursu „Bitwa o wozy” została gmina Kulesze Kościelne. Dzięki najwyższej w województwie frekwencji strażacy z gminy dostaną nowy średni wóz ratowniczo-gaśniczy sfinansowany przez MSWiA.

16 nowych średnich wozów ratowniczo-gaśniczych zostanie sfinansowanych przez MSWiA. Wozy trafią do gmin do 20 tys. mieszkańców, które w każdym województwie osiągnęły największą procentową frekwencję wyborczą w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu lokalnych władz, strażaków oraz samych mieszkańców gmina Kulesze Kościelne wzbogaci się o nowy wóz strażacki, do którego nie będzie musiała dołożyć z samorządowej „kieszeni” ani złotówki. Wszystko to dzięki najwyższej w województwie podlaskim frekwencji wyborczej, która wyniosła 71,92%. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł i zostanie w całości sfinansowany przez komendanta głównego PSP.

Jak mówi Wójt Gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki:  Zrobiliśmy to razem. Prawie 72% frekwencji i nowy wóz strażacki trafi właśnie do gminy Kulesze Kościelne. Dziękuję za udział w wyborach i zaangażowanie w przekonywaniu innych, że warto głosować. A byli to strażacy, sołtysi, radni i wszyscy mieszkańcy. To zaszczyt i prawdziwa przyjemność móc z Wami współpracować. Krótko mówiąc - gmina Kulesze Kościelne wygrała pierwszą turę!

Zgodnie z procedurą, jednostki OSP z gmin, które osiągną najwyższą procentową frekwencję, będą musiały złożyć wniosek o sfinansowanie zakupu wozu. Wnioskowanie, zawarcie umowy na dotację i jej rozliczenie odbywać się będzie zgodnie ze znanymi już OSP procedurami.