ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Piknik Rodzinny w Kuleszach Kościelnych [foto]

Piknik Rodzinny w Kuleszach Kościelnych [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

11 lipca w Kuleszach Kościelnych odbył się Piknik Rodzinny pod nazwą „Aktywność i sport moim nałogiem”. Imprezie towarzyszył charakter rodzinny, mający na celu motywowanie młodych ludzi do samorozwoju poprzez sport.

Liczne gry i zabawy na świeżym powietrzu zainteresowały małych mieszkańców gminy, a zwłaszcza, że ścigali się z rodzicami i wygrywali. Za co oczywiście zostali nagrodzeni medalami. Podczas przebywania w gronie najbliższych sobie osób dzieciaki mogły poznać atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu, przyswoić zasady pracy zespołowej i rywalizacji „fair play”.

Dzieci oraz młodzież miały także okazję do szaleństw na dmuchanym miasteczku. Zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, ale największą radość sprawiło przybycie postaci z bajek. Piknik odwiedziły Myszka Miki, Smerfetka, Smerf oraz Kaczor Donald, z którymi to dzieciaki, a także dorośli mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

OSP Kulesze Kościelne przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, a dzieci i młodzież przez cały czas trwania imprezy mogły zwiedzać remizę strażacką, zapoznawać się ze sprzętem znajdującym się w niej oraz robić zdjęcia w nowych wozach strażackich Reni i Mańku.

Imprezie towarzyszyło również spotkanie z policją „Bezpieczne wakacje”. Najmłodsi mieszkańcy gminy i goście mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami. Dzieciaki chętnie odpowiadały na pytania, opowiadały o swoich przygodach, a co za tym idzie przyswajały podstawowe informacje i porady.

Podczas pikniku Urząd Gminy Kulesze Kościelne zorganizował punkty konsultacyjne wraz z ulotkami promujące: szczepienie przeciw Covid -19 oraz bezpieczny styl życia bez używek takich jak napoje alkoholowe.

Organizatorzy serdecznie dziękują mamom dziewczyn tańczących w grupach tanecznych za przygotowanie słodkiego stołu i pomoc w obsłudze namiotu oraz paniom z KGW „Kulesianki” za przygotowanie gofrów.

(info/foto: UG Kulesze Kościelne)

 

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk