ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Festyn św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych [wideo/foto]

Festyn św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

W niedzielę, 22 sierpnia w Kuleszach Kościelnych odbyły się uroczystości dziękczynienia za tegoroczne plony oraz Festyn św. Bartłomieja połączony z uroczystym przekazaniem wozów strażackich jednostce OSP KSRG Kulesze Kościelne.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta Dożynkowa w kościele pw. św. Bartłomieja w Kuleszach Kościelnych. Po Eucharystii orszak dożynkowy przeszedł na plac przykościelny, gdzie odbyło się przekazanie chleba dożynkowego Wójtowi Gminy Kulesze Kościelne.

Festyn uświetniły  występy młodzieży z Centrum Kulturalno-Edukacyjnym Wsi w Kuleszach Kościelnych oraz lokalnych zespołów. Na gości czekała też strefa strażacka oraz możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia z „RENIĄ” – samochodem ratowniczo-gaśniczym pozyskanym dzięki zaangażowaniu mieszkańców gminy w akcję "Bitwa o Wozy".

Na zakończenie wystąpiły gwiazdy wieczoru zespół Piekut Band oraz grupa D-Bomb. 

W trakcie festynu dokonano oficjalnego przekazania dwóch wozów strażackich jednostce OSP Kulesze Kościelne. Pierwszy z nowych pojazdów był nagrodą za wysoką frekwencję w wyborach w ramach "Bitwy o Wozy". Drugi zakupiono dzięki środkom od Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej,  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Funduszu Sprawiedliwości oraz z budżetu gminy Kulesze Kościelne.

Festyn zakończył pokaz sztucznych ogni.

Foto: Ania Olędzka

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk