wtorek, 10 wrzesień 2013 10:09

Chojane-Bąki – pożar gospodarstwa rolnego! Spaliły się dachy budynków, 1,5 tys. bel oraz 200 ton zboża

Ozonowanie Choinki

021W niedzielę wieczorem wybuchł pożar budynków gospodarczych w miejscowości Chojane-Bąki gmina Kulesze Kościelne. Spaleniu uległy dachy dwóch obór, dach stodoły, około 1,5 bel słomy i siana, 200 ton zboża i instalacja udojowa. Do walki z żywiołem zadysponowana została również cysterna strażacka z Zambrowa

Jak poinformował nasz portal bryg. Tomasz Sieńczuk z KP PSP w Wysokiem Mazowieckiem: „8 września 2013r. o godzinie 19:06 wpłynęło do nas zgłoszenie o pożarze dwóch obór i stodoły w miejscowości Chojane-Bąki. Gdy na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze jednostki OSP Kulesze Kościelne pożarem objęte były dachy budynków – obory murowanej bez sklepienia i obory murowana sklepionej krytej eternitem oraz stodoły murowanej. W budynkach znajdowało się około 200 sztuk bydła (z czego 170 sztuk bydła dojonego), około 1500 bel słomy i siana oraz około 200 ton zboża.
Do chwili przybywania kolejnych jednostek pożar cały czas się rozwijał – niewystarczająca liczba środków gaśniczych. Po przybyciu wszystkich zadysponowanych jednostek ogień udało się opanować. Strażacy przystąpili do żmudnej pracy związanej z dogaszaniem i wywożeniem płodów rolnych.
Udało się uratować praktycznie wszystkie zwierzęta –padła tylko jedna sztuka w wyniku obrażeń.
Straty: dach na oborach, ¾ dachu na stodole, około 1 500 bel słomy i siana , około 200 ton zboża , instalacja udojowa w oborze.
Zadysponowane jednostki:

  • 4 zastępy JRG - 7 osób
  • 6 zastępów KSRG - 29 osób
  • 2 zastępy OSP - 12 osób
  • cysterna strażacka z Zambrowa"

km/foto:sc.hu