Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Działania „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” w trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Działania „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” w trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu

stomadica wysokie mazowieckie

Wysokomazowieccy policjanci biorą udział we wzmożonych działaniach "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Mundurowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

Na terenie województwa podlaskiego trwają wzmożone działania pod nazwą "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY". Utrzymujące się od kilku dni niskie temperatury to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, starszych, schorowanych i nieporadnych życiowo. Wysokomazowieccy mundurowi zintensyfikowali działania polegające na sprawdzaniu miejsc, w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Głównym celem inicjatywy jest zapewnienie takim osobom należytej pomocy.

Wczoraj dzielnicowy Posterunku Policji w Sokołach wspólnie z przedstawicielem ochotniczej straży pożarnej oraz pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej odwiedzali osoby starsze i samotnie mieszkające w gminie Kulesze Kościelne.

Policjanci apelują o zgłaszanie każdego przypadku zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu pod numer alarmowy 997 lub 112. Jeden telefon może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

Miejsca przebywania osób bezdomnych można również zgłaszać poprzez aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk