Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Dzieci odwiedziły strażaków z OSP Kulesze Kościelne
foto: OSP Kulesze Kościelne

Dzieci odwiedziły strażaków z OSP Kulesze Kościelne

stomadica wysokie mazowieckie

Kilkunastoosobowa grupa dzieci z z klasy III Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych odwiedziła dzisiaj (14.03) strażnicę tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci oglądały strażackie samochody oraz zapoznały się ze sprzętem jednostki.

„Edukacja prewencyjna przede wszystkim” – pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kuleszach Kościelnych ze strażakami z OSP KSRG Kulesze Kościelne. Najmłodsi mieli okazję zobaczyć sprzęt strażacki z bliska, przymierzyć hełm oraz dowiedzieli się m.in. jak zachować się będąc świadkiem pożaru lub wypadku.

- Jak widać zainteresowanie Ochotniczą Strażą Pożarną ze strony najmłodszych jest duże, co bardzo nas jako strażaków cieszy- powiedział nam Komendant Zarządu Gminnego OSP w Kuleszach Kościelnych Stefan Grodzki Jesteśmy w kontakcie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej i już planujemy kolejne wspólnie akcje prewencyjne. Takie spotkania są potrzebne, młodzi ludzie mają wiele pytań i jeśli poprzez takie spotkania uda się od najmłodszych lat nauczyć jak właściwie reagować w przypadku zagrożenia to będzie nasz wspólny sukces.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk