piątek, 06 marzec 2015 17:27

Kulesze Kościelne - I Gminny Konkurs na Wykonanie Palmy Wielkanocnej

Parafia pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Kuleszach Kościelnych, pracownicy Centrum Kulturalno – Edukacyjnego w Kuleszach Kościelnych oraz dyrekcja i pracownicy Zespół Szkół zapraszają wszystkich mieszkańców gminy do wzięcia udziału w I Gminnym Konkursie na Wykonanie Palmy Wielkanocnej.

"Początkowo miał to być konkurs dla dzieci, jednak, jak wiadomo, dzieciom zawsze pomagają rodzice, a święta wielkanocne to święta bardzo rodzinne, dlatego postanowiliśmy, żeby palmy wykonały całe rodziny. Z resztą, jednym z celów organizacji konkursu jest właśnie wzmocnienie więzi rodzinnych. Dlatego również nie wyznaczyliśmy żadnych kategorii wiekowych" - wyjaśnia Magdalena Gołaszewska z Centrum Kulturalno-Edukacyjnego w Kuleszach Kościelnych. Komisja, w skład której wejdą: ks. Bogdan Malinowski proboszcz parafii w Kuleszach Kościelnych, Dyrektor Zespołu Szkół w Kuleszach Kościelnych Jolantyna Kamińska oraz Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Krystyna Grodzka oceni prace pod względem estetyki, techniki wykonania oraz inwencji twórczej, a wręczenie nagród wykonawcom najładniejszych kompozycji nastąpi w niedzielę 22 marca o godzinie 14:00 w budynku CKE. Podsumowaniem imprezy będzie procesja z palmami. "W Niedzielę Palmową wszyscy uczestnicy konkursu będą uczestniczyć we mszy świętej o godzinie 10:00, podczas której odbędzie się uroczysty pochód z palmami konkursowymi" - zdradza w rozmowie z wysokomazowiecki24 Magdalena Gołaszewska. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Jak twierdzi nasza rozmówczyni: "znajdzie się dla każdego coś dobrego!".
Palmy z dołączonymi danymi wykonawców (nazwiska i imiona, adres zamieszkania) należy dostarczyć do Centrum Kulturalno – Edukacyjnego w Kuleszach Kościelnych do dnia  19 marca  2015 r. do godz. 20.00. Więcej informacji o konkursie można uzyskać pod numerami telefonu: 86 27 44 121 lub 504 721 500.

Bartosz K.