czwartek, 14 maj 2015 14:26

Celnicy zlikwidowali nielegalną fabrykę tytoniu do palenia

Kompletną linię produkcyjną do krojenia i uszlachetniania liści tytoniu oraz blisko półtorej tony tytoniowego suszu wykryli łomżyńscy celnicy i policjanci w stodole w jednej ze wsi w gminie Kulesze Kościelne. Właściciel nielegalnej przetwórni tytoniu do palenia za popełnione przestępstwo karne skarbowe odpowie teraz przed sądem.

Podczas przeszukania stodoły na jednej z posesji w gminie Kulesze Kościelne funkcjonariusze Służby Celnej i Policji odkryli kompletną linię produkcyjną tytoniu do palenia wyposażoną m.in. w parownicę służącą do nadawania aromatu tytoniowi, krajarki, suszarkę oraz wagę. Mundurowi znaleźli także w kartonach i foliowych workach ponad 1400 kg tytoniowego suszu oraz kilka kilogramów już gotowego produktu do palenia. Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanego tytoniu to ponad 600 tys. złotych.

Łomżyńscy celnicy wszczęli przeciwko użytkownikowi nielegalnej fabryki tytoniu do palenia (53-letniemu mieszkańcowi Zambrowa) postępowanie karne skarbowe. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Jest to największe zatrzymanie nielegalnego tytoniu w historii Urzędu Celnego w Łomży.

źródło/foto – Służba Celna www.bialystok.uc.gov.pl