sobota, 19 wrzesień 2015 09:59

Śmiertelny wypadek przy remoncie drogi! Robotnicy byli pijani [FOTO]

Śmiertelny wypadek przy remoncie drogi! Robotnicy byli pijani [FOTO] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

45-letniego mężczyznę pracującego przy remoncie nawierzchni drogi przejechał ciągnik rolniczy z przyczepą. Mężczyzna zmarł. 56-letni kierowca traktora, również pracujący przy tym remoncie, był nietrzeźwy. Wysokomazowieccy policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

Wczoraj, około godziny 13:00, otrzymaliśmy zgłoszenie od załogi karetki pogotowia o wypadku w Nowym Kalinowie gmina Kulesze Kościelne - poinformowała nasz portal oficer prasowa komendy powiatowej policji w Wysokiem Mazowieckiem aspirant sztabowy Alicja Buczkowska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że 56-letni kierowca ciągnika z przyczepą wykonywał prace drogowe związane z naprawą nawierzchni. W pewnym momencie, również pracujący przy remoncie drogi, 45-latek został przejechany lewym przednim kołem tej przyczepy, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że 56-letni kierowca ciągnika był pijany – miał ponad 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Na chwilę obecną trwa ustalanie przyczyn tego tragicznego zdarzenia.
Na miejscu pracował również drugi ciągnik, którego kierowca nie wyraził zgody na badanie alkomatem – pobrana została mu krew do analizy. Jedynie co do dwóch mężczyzn, z 8-osobowej ekipy pracującej na miejscu zdarzenia, mamy pewność, że byli trzeźwi.

74 80356

km